jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۶۱۸۱۸   ۱۴ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۰

احتمالات قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی

ایران، دو پیروزی تا قرار گرفتن در سید یک

تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران بر اساس رده‌بندی فیفا به احتمال فراوان با یکی از تیم‌های ژاپن یا استرالیا همگروه خواهد شد تا این بار خبری از دیدار رفت و برگشت مقابل کره‌ای‌ها نباشد.

ایران، دو پیروزی تا قرار گرفتن در سید یک

تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران در آخرین رده بندی فیفا در سال 2015 با 653 امتیاز همچنان صدرنشین قاره کهن باقی‌ ماند تا حدود پنج ماه مانده به قر‌عه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جا‌م جها‌نی 2018 روسیه اهمیت این رتبه بندی بیش از پیش شود.

اردیبهشت ماه سال 95 قر‌عه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جا‌م جها‌نی 2018 روسیه در مالزی برگزار می‌شود تا 12 تیم قاره آسیا در دو گروه ر‌قا‌بت‌های خود را در شهریور ماه سال آینده دنبال کنند، اما سوال حائز اهمیت این است که چه تیم‌هایی در گلدان‌های ششگانه قرار می‌گیرند تا در نهایت 12 تیم صعود کننده به مرحله بعد در دو گروه شش تیمی به ر‌قا‌بت بپردازند.

تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران در آخرین رده‌بندی فیفا با 653 امتیاز در رتبه نخست، کره جنوبی با 617 امتیاز تیم دوم، ژاپنی‌ها با 607 امتیاز تیم سوم و استرالیا با 585 امتیاز به عنوان تیم چهارم آسیا معرفی شدند.

به گزارش ایسنا ، طبق برنامه دیدار تیم‌های ملی فو‌تبا‌ل در سایت فیفا هر یک از این چهار تیم تا قر‌عه‌کشی اردیبهشت ماه دو دیدار را برگزار خواهند کرد که این دو دیدار در چارچوب ر‌قا‌بت‌های مرحله دوم انتخابی جا‌م جها‌نی است. ایران مقابل هند و عمان، کره جنوبی مقابل لبنان و کویت، ژاپن مقابل افغانستان و سوریه و استرالیا مقابل تاجیکستان و اردن به میدان خواهند رفت.

این دو دیدار برای تیم‌های آسیایی بسیار مهم است و در صورت برد یا لغزش هر تیمی امکان جابه جایی در رتبه چهار تیم صدرنشین قاره آسیا وجود دارد، اما آنچه بیش از هر گزینه‌ای احتمال دارد پیروزی هر یک از این چهار تیم مقابل حریفان خود در دو دیدار پیش‌رویشان است. با این احتمال تیم‌های ایران و کره جنوبی در گلدان شماره یک، ژاپن و استرالیا در گلدان شماره دو و سایر تیم‌ها به صورت دو به دو در گلدان‌های شماره سه تا شش قرار خواهند گرفت.

به ‌این‌ ترتیب ایران با کره جنوبی همگروه نخواهد شد و با یکی از تیم‌های ژاپن یا استرالیا به عنوان قدرتمندترین تیم‌های آسیا ر‌قا‌بت خواهد کرد، هر چند فوتبال ایران سابقه همگروهی با کره‌ای‌ها را بیش از هر تیم دیگری در کارنامه دارد.

کره جنوبی در سال‌های 2010 و 2014 و ژاپن در سال 2006 همگروه ایران در مرحله انتخابی جا‌م جها‌نی بوده‌اند. استرالیا نیز سابقه شکست مقابل ایران در مرحله پلی‌آف جا‌م جها‌نی 1998 فرانسه را در یک دیدار تراژیک تجربه کرده است.

با شرایطی که وجود دارد و پیروزی محتمل ایران برابر هند و عمان در تهران باید حضور ایران در سید یک رقابت‌های انتخابی جام جهانی را قطعی دانست؛ اتفاق فرخنده‌ای که به دلیل عملکرد با ثبات تیم ملی در سه سال اخیر رخ خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها