jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۵۹۸۳۵   ۰۵ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۰

استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی در سطح شهر از عوامل مهم کاهش دهنده سرقت ها به شیوه «مسافربرنمایی» محسوب می شود.

زورگیری از مسافران با همکاری دو زن + عکس

سوم مهر ماه امسال ماموران کلانتری 133 شهرزیبا در حین گشت زنی در خیابان نیرو به سرنشین یک دستگاه خودروی پراید مشکی دستور ایست داده، در بررسی های بیشتر از راننده پراید و با توجه به عدم ارائه مدارک شناسایی سوابق خودرو بررسی و مشخص شد که خودرو پراید مذکور دارای سابقه سرقت در پونک – محدوده چهار دیواری است.

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با توجه به توقیف خودروی مسروقه و کشف سلاح سرد از متهم، پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» تشکیل و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی مجرم سابقه دار

با انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار غرب تهران که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مانند: سرقت همراه با آزار و اذیت، ایراد ضرب و جرح عمدی، تحصیل مال مسروقه، تخریب، اخلال در نظم و آرامش عمومی، درگیری با مامورین و... دستگیر و روانه زندان شده، توسط کارآگاهان مورد شناسایی قرار گرفت.

در ادامه تحقیقات و ارجاع یک پرونده زورگیری از کلانتری 138 جنت آباد به پایگاه دوم آگاهی، متهم توسط دو نفر مورد شناسایی قرار گرفت؛ این دو نفر پس از شناسایی «امیر.پ» عنوان کردند: متهم بهمراه فرد دیگری، با یک دستگاه خودرو سواری پژو 206 نوک مدادی، در محدوده بوستان تندرستی به سمت ما حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به زورگیری و سرقت تلفن همراه ما کردند.

با توجه به کشف خودرو پراید مشکی مسروقه و در ادامه شناسایی متهم به عنوان سارق زورگیر توسط دو نفر از شهروندان، بررسی ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت های به عنف توسط سرنشنیان یک دستگاه خودرو پراید مشکی مورد بررسی قرار گرفت که در ادامه تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه دوم آگاهی موفق به شناسایی متهم (امیر.پ) شدند.

یکی از مالباختگان به کارآگاهان گفت: در خیابان آیت الله کاشانی منتظر تاکسی بودم که یک دستگاه پراید مشکی با سه نفر سرنشین بنده را به عنوان مسافر سوار ماشین کردند؛ پس از طی مسافتی کوتاه، ناگهان متهم به همراه سرنشین صندلی عقب مرا مورد ضرب و جرح قرار داده و اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون و500 هزار تومان، ساعت مچی به ارزش تقریبی یک میلیون تومان و وجوه نقد همراهم کرده و پس از سرقت تمامی اموالم ، مرا از خودرو به بیرون پرتاب کرده و از محل متواری شدند.

شناسایی اعضای گروه سارقان زورگیر

با توجه به شناسایی متهم (امیر.پ) توسط تعدادی از شکات و مالباختگان که همگی آنها به شیوه های مختلف بویژه تحت عنوان مسافر مورد تهدید، زورگیری و سرقت قرار گرفته و همچنین سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم خشن، تحقیقات پلیسی در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

متهم که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به سرکردگی گروه و جمع آوری اعضای گروه سارقین اعتراف و در ادامه تمامی اعضای باند بنام های علیرضا، یوسف، فرشاد، جمال، امیر حسین و همچنین دو خانم بنام های سمانه (با اسم مستعار عسل) و مریم (با اسم مستعار میترا) را به کارآگاهان معرفی کرد.

دستگیری اعضای گروه

با شناسایی تمامی اعضای گروه، دستگیری متهمین در دستور کار قرار گرفت؛ در اولین مرحله دستگیری، «یوسف . ر» با یک دستگاه خودرو پراید نقره ای مسروقه 25 آبان امسال در خیابان نیرو دستگیر شد.

همچنین «علیرضا . م» نیز ساعاتی پس از دستگیری یوسف، در منطقه جنت آباد جنوبی شناسایی و دستگیر شد.

با شناسایی مخفیگاه سه عضو دیگر گروه سارقان در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی در محدوده اتوبان شهید باکری، «فرشاد.ف»، «جمال.ن»، «امیرحسین.ر»، نیز 26 آبان آمسال دستگیر شدند.

در زمان دستگیری این سه متهم، امیرحسین تلاش کرد تا با تهدید به خودکشی از طبقه چهارم و آویزان شدن از پنجره مانع از دستگیری خود توسط کارآگاهان شود که با واکنش سریع کارآگاهان دستگیر و بهمراه دو متهم دیگر به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد.

در ادامه محل تردد دو متهمه (سمانه و مریم) نیز در منطقه شناسایی و آن دو نفر نیز دستگیر در همان روز (26 آبان) و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شدند.

دهها فقره زورگیری با خودروهای مسروقه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با دستگیری تمامی اعضای گروه و آغاز تحقیقات مشخص شد که «امیرحسین.ر» با توجه به مهارت بالا در سرقت انواع خودروها بویژه پراید ابتدا اقدام به سرقت خودرو کرده و در ادامه، سایر اعضای گروه به سرکردگی «امیر.پ» که در تمامی سرقت ها حضور داشت در گروه های دو، سه و یا چهار نفره با خودروهای مسروقه اقدام به زورگیری از مسافرین درون شهری می کردند.

یکی از مالباختگان، پس از شناسایی متهمین گفت: در میدان صنعت و به قصد رفتن به میدان صادقیه، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با سه سرنشین مرد و یک خانم شدم که سرنشین خانم در صندلی جلو نشسته بود؛ هنوز مدت زیادی از سوار شدن به ماشین نگذشته بود که ناگهان دو سرنشین صندلی عقب با چاقو به من حمله ور شده و با تهدید اقدام به زورگیری تمامی اموال همراه از جمله گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون تومان کردند؛ پس از سرقت نیز مرا در کنار اتوبان پیاده و از محل متواری شدند.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق غرب و شمال غرب شهر تهران ، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان که توسط متهمین مورد تهدید، ضرب و جرح، زورگیری و سرقت قرار گرفته و سوابق متهمین بویژه سرکرده گروه در ارتکاب جرایم مختلف بویژه جرایم خشن و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمین از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی جدید پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در جنت آباد شمالی – نرسیده به اتوبان آبشناسان مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها