jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۹۴۰۰   ۰۳ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۵۱

رئیس جمهور پیشین آمریکا:

بشار اسد باید در قدرت باقی بماند

جیمی کارتر رئیس جمهور پیشین آمریکا از سیاست های این کشور علیه بشار اسد انتقاد کرد و گفت پیش شرط آمریکایی ها برای برگزاری مذاکرات صلح سوریه غیر ممکن است.

بشار اسد باید در قدرت باقی بماند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر ، جیمی کارتر رئیس جمهور پیشین آمریکا حضور کشورهای روسیه، ایران، ترکیه و عربستان را در مذاکرات صلح سوریه موجب تسریع روند ایجاد ثبات در این کشور دانست و از این کشورها خواست اختلافات سیاسی خود را کنار بگذارند.

وی گفت روند مذاکرات صلح در سوریه تنها با حضور این کشورها ممکن خواهد بود ولی متاسفانه به خاطر اختلاف سیاسی آنها هنوز پیشرفتی در این مذاکرات صورت نگرفته است.

وی گفت آمریکایی ها باید مخالفت خود با بشار اسد را کنار بگذارند چون در آینده سیاسی این کشور حضور بشار اسد لازم است.

مقامات آمریکایی در آخرین اظهارات خود گفته بودند که اولین مرحله برگزاری مذاکرات صلح کناره گیری بشار اسد از قدرت است. این مقامات سفر رئیس جمهور سوریه به مسکو را محکوم کرده بودند.

کارتر گفت پیش شرط آمریکایی ها برای مذاکرات صلح تقریباً غیر ممکن است.

رئیس جمهور پیشین آمریکا که در حال حاضر ریاست مرکز خیریه کارتر را بر عهده دارد از سیاست های آمریکا علیه بشار اسد انتقاد کرد و گفت: اسد باید حداقل چهار سال دیگر در راس قدرت سوریه باقی بماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر