jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۴۶۸۷۶   ۲۵ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۸

وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تجمیع بیمه‌ها به معنای یکی شدن چند سازمان بیمه‌ای که هویت و ساختار متفاوتی دارند، امکانپذیر نیست گفت: منابع بخش سلامت باید تجمیع و برای بیمه‌ها خرج شود.

تجمیع سازمان‌های بیمه‌ای امکان پذیر نیست

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، علی ربیعی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه اعضای جدید و قدیم هیات مدیره سازمان بیمه سلامت در مورد تجمیع بیمه‌ها، افزود: در حال حاضر سازمان‌های بیمه‌گر، ساختارها و ساز و کار یکسانی ندارند؛ به همین دلیل اینکه بخواهیم تمامی آنها را به یک سازمان تبدیل کنیم، امکانپذیر نیست.

وی گفت: هر سازمان بیمه‌گری هویت مخصوص خود را دارد و حق بیمه‌هایی که پرداخت می‌کند، متفاوت است؛ به طوری که کارگران هفت درصد، کارمندان شش درصد و برخی نیز رایگان بیمه شده‌اند به همین دلیل نمی‌توانیم سازمان‌های بیمه‌ای را به یک سازمان تبدیل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساز و کار ادغام سازمان‌های بیمه‌گر وجود ندارد، گفت: ساختارهای متفاوت و تفاوت حوزه‌های کاری سازمان‌های بیمه‌گر، امکان یکی شدن را به ما نمی‌دهد.

ربیعی با اشاره به اینکه تجمیع بیمه‌ها دو خصلت دارد، گفت: باید رفتارهای بیمه‌ها یکسان باشد تا بتوانیم به شکل‌های مختلفی با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، قرارداد ببندیم که این کار انجام می‌شود.

وی به تشکیل کمیته مشترکی با وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: برای ارائه خدمات یکسان، کمیته مشترکی تشکیل شده است.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در صورتی که قرار باشد همه مردم یک اندازه از بیمه پایه برخوردار شوند، در این صورت باید منابع آن نیز در نظر گرفته شود و با استانداردسازی و حفظ هویت سازمان‌ها، این تجمیع انجام شود؛ در غیر این صورت اقدام مناسبی انجام نخواهد شد.

ربیعی اظهار داشت: در تجمیع منابع نیز تمام بودجه‌هایی که در بخش سلامت است، باید در یکجا جمع و برای بیمه‌ها هزینه شود و همچنین افرادی که مازاد بر سایر بیمه‌ شدگان حق بیمه پرداخت می‌کنند، مانند کارگران باید از امکانات بهتری علاوه بر بیمه پایه برخوردار شوند و در این صورت تجمیع درستی شکل خواهد گرفت.

وی در مورد بیمه پیوند نیز گفت: هماهنگی‌های لازم میان تامین اجتماعی و بیمه سلامت انجام شده و منتظر مصوبه شورای عالی بیمه برای تخصیص اعتبار از سوی دولت هستیم.

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها