رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: در شرایطی که کالاها در انبارها، انباشته شده است، افزایش قیمت برای تولیدکنندگان، منطق اقتصادی ندارد و نوعی خودزنی و انتحار محسوب می‌شود.
کد خبر: ۸۴۶۳۱۴

محمد طحان‌پور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صداوسیما درباره افزایش 10درصدی قیمت برخی لوازم خانگی اظهار کرد: این افزایش قیمت در کل لوازم خانگی صورت نگرفته و فقط یکی از تولیدکنندگان یکی از اقلام تولیدی خود را گران کرده است.

وی ادامه داد: این اقدام مورد تائید اتحادیه و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نبوده و بدون مجوز انجام شده است. طحان‌پور با بیان این‌که لوازم خانگی مشمول قیمت‌گذاری نیست، افزود: اگر کسی بخواهد افزایش قیمت دهد حتما سند و مدرک به سازمان حمایت ببرد و مجوز رسمی افزایش قیمت بگیرد و در شرایط کنونی هم سازمان حمایت به هیچ وجه اجازه افزایش قیمت را نخواهد داد. وی با ابراز نگرانی از این افزایش قیمت گفت: متاسفانه در این شرایط تولیدکنندگان دیگر هم خواستار افزایش قیمت خواهند بود که این موضوع اصلا به نفع بازار نخواهد بود. طحان‌پور با انتقاد از این افزایش قیمت تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: برخی تولیدکننده‌ها افزایش قیمت می‌دهند و بعد با اندکی تخفیف کالا را در اختیار مشتری می‌گذارند و در صورتی که بازار کشش داشته باشد، تخفیف ذکر شده را اعمال نمی‌کنند. وی یکی دیگر از روش‌های افزایش قیمت را ایجاد کمبود کاذب کالا در بازار دانست و افزود: برخی تولیدکنندگان هم جلوی عرضه کالاهای خود را می‌گیرند و کمبود کاذب ایجاد می‌‌کنند و به این صورت افزایش قیمت می‌دهند که اصلا درست نیست. رئیس اتحادیه لوازم خانگی خاطرنشان کرد: در اوضاعی که تولید مشکل دارد این افزایش قیمت غیرمنصفانه و غیرکارشناسی است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها