jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۳۰۹۲   ۱۴ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۹

دختر 21 ساله ایزدی که به عنوان برده در خانه ابوبکر بغدادی سرکرده داعش حضور داشته می‌گوید بغدادی بیشتر اوقات انگلیسی صحبت می‌کرد.

روایت دختر ایزدی از اسارت در خانه ابوبکر بغدادی

به گزارش فارس، یک دختر 21 ساله ایزدی که مدتی در اسارت داعش بوده اعلام کرده 20 روز در خانه «ابوبکر بغدادی» سرکرده داعش نگه داری می‌شده است.

«د.ع» از اهالی سنجار در استان نینوا بعد از حمله داعش به این منطقه به اسارت داعش در آمده روایت خود را از این حادثه به شبکه خبری «رووداو»، گفته است.

این دختر ایزدی گفته که بعد از اینکه به مدت 5 روز در سنجار پنهان شده بوده به وسیله تروریست‌های داعشی به همراه خواهرش به تلعفر و بعد از آن به رقه سوریه منتقل شده است.

وی که به همراه هزاران ایزدی به عنوان برده در یک مدرسه نگه داری شده می‌گوید که به همراه چند دختر دیگر به دلیل اینکه چشم‌های آبی و موهای طلایی داشته از دیگر اسرا جدا و به خانه بغدادی منتقل شده است.

د.ع می‌گوید داعش دختران اسیر را در محوطه‌ای جمع کرده و اعلام کرده که خلیفه برای بازدید خواهد آمد؛ وی ادامه می‌دهد: ما نمی‌دانستیم خلیفه کیست تا اینکه مردی وارد شد و بعد از اینکه همه را زیر نظر گرفت از سالن خارج شد ، بعد از آن من و دو دختر دیگر را از میان 60 دختری که آنجا بودند جدا کردند.

این دختر ایزدی می‌گوید که آنها را به خانه زیبایی در شهر رقه سوریه [محل حکومت گروهک تروریستی داعش] برده‌اند که هیچ پرچم و یا اثری از نگهبانان داعشی نبود و تنها چیزی که ما می‌دانستیم این بود که این خانه یکی از مسئولان بلندپایه داعش است ، به ما گفته بودند قرار است در این خانه خدمتکار باشیم ما تا آن زمان نمی‌دانستیم که این خانه سرکرده داعش است زیرا پیشتر تصویر یا عکسی از او ندیده بودیم.

وی ادامه می‌دهد به نظر می‌رسید این خانه بیشتر استراحتگاه بود زیرا رفت و آمد زیادی به آن نمی‌شد؛ بغدادی عموما روزها در خانه بود اما شب‌ها خانه را ترک می‌کرد و نیمه شب بازمی‌گشت؛ غذای او را از محل دیگری می‌آوردند که از کیفیت خیلی خوبی داشت.

دختر ایزدی درباره شخصیت سرکرده داعش نیز گفته: او به نظر آرام می‌آمد هیچگاه صدایش را بلند نکرد؛ اتاق مخصوصی داشت که در آن یک رایانه متصل به اینترنت بود، می‌دانستیم چیزی در آن اتاق هست زیرا به ما گفته بودند هیچگاه وارد این اتاق نشوید.

وی ادامه داد که میهمانان بغدادی بیشتر داعشی‌های آمریکایی و بریتانیایی بودند که بعد از برگزاری جلسات خانه‌اش را ترک می‌کردند؛ او (بغدادی) بیشتر به زبان انگلیسی صحبت می‌کرد و گاهی هم مطالعه می‌کرد.

این دختر ایزدی یک فرار ناموفق از خانه بغدادی داشته و بعد از اینکه به چنگال تروریست‌های داعش می‌افتد بار دیگر به خانه بغدادی برگردانده شده است.

وی می‌گوید یک زن و دو فرزند که به نظر می‌رسید همسر و فرزندان بغدادی بوده‌اند در آن خانه حضور داشتند و یک زن میانسال نیز در آن خانه کار می‌کرد که به او در فرار کمک کرده بود.

د.ع ادامه داد که بعد از اینکه برای بار دوم به دست داعش اسیر شده و به خانه بغدادی بازگردانده شده در یکی از شبها سرکرده داعش و نگهبانانش با عجله خانه را ترک کرده و او از این فرصت برای فرار مجدد استفاده کرده است.

این دختر ایزدی مدتی در خانه‌ای در سوریه خدمتکار بوده و نوامبر سال گذشته موفق شده با خانواده‌اش تماس بگیرد و بعد از آن به کردستان عراق بازگشته است.

خواهر این دختر نیز بعد از مدتی موفق شده از سوریه فرار کند و به کشورش بازگردد اما سرنوشت پدر، مادر، دو خواهر و سه تن از برادرانش که به دست داعش اسیر شده‌اند هنوز نامعلوم است.

د.ع می‌گوید وقتی به کردستان بازگشتم فهمیدم فردی که در خانه‌اش اسیر بودم ابوبکر بغدادی بوده و با دیدن تصاویرش بار دیگر ترس دوران اسارت به سراغم آمده است.

این دختر ایزدی به کمک یک سازمان حقوق بشری به اروپا سفر خواهد کرد تا در کشوری اروپایی پناهنده شود؛ د.ع می‌گوید دیگر نمی‌خواهد به کشورش بازگردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر