jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۳۸۹۲۵   ۰۳ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۰

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درج قیمت مصرف‌کننده روی کالاها در کارخانه ها را مانع از سوءاستفاده برخی از فروشندگان و عرضه کنندگان و مانع از استفاده آنان از ترفند تخفیف با عنوان «یکی بخر، دو تا ببر» می داند.

پشت پرده ترفند «یکی بخر، دو تا ببر»

به گزارش ایسنا، محمد آقاطاهر اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مصرف‌کننده روی کالاها درج می‌شود و این در حالی است که اگر قیمت کارخانه روی کالاها عنوان شود از بسیاری تخلفات و سوءاستفاده‌های فرصت طلبان جلوگیری می‌شود که مدت ها پیش در این زمینه بحثی مطرح شده بود اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی افزود: اگر قیمت کارخانه روی کالاها درج شود بسیاری از فروشگاه‌ها و عرضه کنندگان نمی‌توانند از عنوان "تخفیف" برای کالاهای خود استفاده کنند و تحت عناوین "یکی بخر دو تا ببر" از این موضوع به نفع خود بهره ببرند.

آقاطاهر در عین حال بیان کرد: در حال حاضر سود عمده فروشی سه درصد و سود خرده فروشی 12تا 15 درصد است، درحالیکه در برخی کالاها شاهدیم سودهای 100 درصدی دریافت می‌شود ولی با درج قیمت کارخانه روی کالاها، البته با در نظرگرفتن ضوابط و شرایط خاص می‌توان از بسیاری تخلفات جلوگیری کرد.

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره بیشترین میزان تخلفات در این حوزه گفت: در همه صنوف با برخی تخلفات مواجه هستیم و همیشه همه واحدهایی که بدون پروانه هستند، مقصر به نظر می‌رسند اما این سوال مطرح می‌شود که آیا داشتن یک پروانه، دلیل بر نداشتن تخلف واحد مربوطه است؟

به گفته وی بیشتر تخلفات در این حوزه مربوط به برنج و تقلب هایی است که در این زمینه انجام می‌شود.

آقا طاهر ادامه داد: علاوه بر نظارت بازرسان اتحادیه و دیگر بخش‌های مربوطه، باید واحدهای صنفی را مدنظر داشته باشیم و مردم نیز اگر با تخلفی مواجه شدند، می توانند شکایت خود را برای رسیدگی مطرح کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها