jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۸۱۱۴ ۳۱ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

نتایج یک نظرسنجی در ترکیه نشان می‌دهد، حمایت از حزب حاکم عدالت و توسعه این کشور نسبت به انتخابات پارلمانی ماه ژوئن گذشته نزدیک به 2 درصد کاهش داشته است.

براساس این نظرسنجی، ‌میزان محبوبیت حزب جمهوریخواه خلق، بیش از 28 درصد است که نسبت به انتخابات پارلمانی 3 درصد افزایش یافته است. حزب ملی‌گرای «حرکت ملی» از حمایت 8/16 درصد برخوردار است و محبوبیت حزب دموکراتیک خلق‌های ترکیه با افزایش 4/0 درصدی به 5/13 درصد رسیده است. همزمان با اعلام نتایج این نظرسنجی، ده‌ها هزار نفر از مردم ترکیه با فراخوان اردوغان در مرکز استانبول دست به راهپیمایی زده و علیه خشونت‌های انجام شده توسط شبه‌نظامیان کرد، اعتراض کردند. نخست‌وزیر ترکیه نیز قول داد اقدامات از جانب کردها را سرکوب کند. احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه نیز در این راهپیمایی گفت:‌ افرادی که می‌خواهند کشور را دو قسمت و با اقداماتشان تجزیه کنند، مورد لعنت قرار می‌گیرند./ ایلنا و ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر