jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۷۷۳۳ ۳۰ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مبتلایان میگرن بیش از دو بار در هفته مسکن مصرف نکنند، زیرا مصرف زیاد مسکن‌ فرد مبتلا را وارد فاز سردرد ناشی از مسکن می‌کند.

سیداحسان محمدیانی‌نژاد، دبیر انجمن سردرد به فارس گفت: اگر فردی برای حملات سردرد خود بیش از حد از مسکن استفاده کند، علاوه بر سردرد ناشی از میگرن، با خطر ایجاد سردرد ناشی از دارو مواجه خواهد شد.

وی افزود: این مساله موجب می‌شود میگرن با فرکانس کم به میگرن مزمن تبدیل شود و علاوه بر دشواری کنترل سردرد، میگرن وارد حلقه معیوبی می‌شود و درمان آن مشکل‌تر خواهد شد. تعداد مصرف دارو برای بروز سردرد ناشی از مصرف بیش از حد مسکن‌ها بستگی به نوع آن دارد. در مورد ضددردهای ساده مانند استامینوفن و داروهای ضد التهابی غیر‌استروئیدی مانند ایبوپروفن، دیکلوفناک سدیم و ناپروکسن، حداقل 15 روز در ماه باید به طور متوالی از مسکن استفاده شود تا سردرد ناشی از مصرف بیش از حد مسکن ایجاد نشود.

وی خاطر نشان کرد:‌ اگر بیمار دچار حملات مکرر میگرن است و نیاز به مصرف مسکن بیش از دو بار در هفته دارد، باید از درمان کنترل‌کننده پیشگیرانه کمک بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر