jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۷۷۱۵ ۳۰ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

«پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان که به منظور تقویت روابط کوبا و آمریکا سفر ۹ روزه خود را به این دو کشور آغاز کرده است، گفت: در وضعیت فعلی که در آستانه جنگ سوم جهانی قرار گرفته‌ایم، نیاز به مصالحه داریم.

وی افزود: «از مسئولان سیاسی می‌خواهم که به پیشرفت در این مسیر ادامه داده و تمام زمینه‌های رشد را به عنوان اثبات خدمت عظیمی که برای حفظ صلح و آسایش مردم در تمام آمریکا فراخوانده شده‌اند، گسترش داده و به این ترتیب به عنوان الگویی از مصالحه در تمام جهان قرار دهند.» پاپ فرانسیس قرار است چهار روز در کوبا بماند و سه سخنرانی در شهرهای «هاوانا»، «اولگین» و «سانتیاگو» برگزار کند. / ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر