jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۳۶۶۹۵ ۲۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۷

وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد: هیأت بزرگ اقتصادی متشکل از چند وزیر و ۱۰۰ نماینده اقتصادی فرانسه دوشنبه هفته آینده به تهران می‌آیند.

هیأت بزرگ اقتصادی فرانسه به تهران می ‌آید

به گزارش فارس، به نقل از شین‌هوا وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرده است که دوشنبه هفته آینده وزیر کشاورزی، وزیر تجارت و توریسم، به همراه یک هیأت بزرگ اقتصادی و بازرگانی به تهران می‌روند.

این هیأت متشکل از 100 نفر از رهبران اقتصادی خواهد بود که دیدار دو روزه ای را از 21 سپتامبر با مسولان و فعالان اقتصادی ایران درتهران خواهند داشت.این نخستین دیدار هیأت‌های اقتصادی فرانسه طی 12 سال گذشته است.

دیدار آتی رهبران اقتصادی کشور فرانسه از ایران عمدتاً روی پیوندهای تجاری و همکاری‌های اقتصادی متمرکز خواهد شد که بعد از توافق هسته‌ای بین ایران و 6 قدرت جهانی امکان همکاری‌های جدید بیش‌تر شده است.

وزارت امور خارجه فرانسه افزود:‌دیدار هیأت اقتصادی فرانسوی از ایران بعد از دیدار لوران فابیوس وزیر امور خارجه این کشور از ایران در 29 جولای اتفاق می‌افتد که نخستین دیدار وزیر امور خارجه این کشور پس از 17 سال از ایران بود و احتمالاً عاملی برای سرآغاز مذاکرات سیاسی بیش‌تری نیز خواهد شد.

براساس آمارهای اعلامی وزیر امور خارجه فرانسه میزان فروش فرانسه به ایران در سال 2013 به رقم 558.22 میلیون دلار کاهش یافت که این رقم در سال 2011 به میزان 1.66 میلیارد یورو بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر