jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۸۳۵۸۶۵ ۲۴ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۰

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص دلایل عدم اعلام اسامی 10 درصد برندهای آب معدنی متخلف توضیح داد.

شدت آلودگی آب‌های معدنی در حدی نبود که اعلام اسامی کنیم

رسول دیناروند در خصوص دلایل عدم اعلام اسامی 10 درصد برندهای آب معدنی متخلف گفت: صرفا برخی از این 10 درصد برند نامبرده شده به اصلاح فوری نیاز داشتند که خطوط تولید آنها متوقف شد تخلف مابقی آنها در حد برچسب و بسته بندی بوده است که آنها هم تذکر گرفتند.

وی همچنین ادامه داد: عموما سیاست ما در اعلام اسامی برندهای متخلف زمانی است که به دلیل شدت آلودگی محصول، فرصت جمع آوری آنها از سطح عرضه وجود نداشته باشد و موضوع آلایندگی آنقدر جدی باشد که مطلع شدن مردم ضرورت یابد.

رئیس سازمان غذا و دارو درباره آن 10 درصد برندهای آبهای معدنی که صحبتش رفت نیز گفت: موضوع به گونه‌ای نبوده است که نیاز باشد طی اطلاعیه‌ای فوری، محصول خریداری شده توسط مصرف کننده، معدوم شود.

وی در گفتگو با فارس همچنین تصریح کرد: پس از دستوراتی که به معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور داده شده موارد مشکوک و متخلف توقیف و جمع آوری گردیدند.

دیناروند با قاطعیت اظهار داشت: بازرسین در سراسر کشور نظارت‌های کامل را بر فراورده‌های غذایی دارند کمترین نگرانی وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

دكتر حسن طاهری، فوق‌تخصص بیماری‌های گوارش از اثرات زیانبار چاقی و پرخوری بر عملكرد دستگاه گوارش می‌گوید

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش