jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۸۳۲۱۴۴   ۱۲ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۲

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه من نگفتم هر که خودروی داخلی نخرد ضد انقلاب است، گفت : منظور من این بود که مبارزه سازمان یافته ضد خرید محصولات داخلی و نخریدن خودروی داخلی مغایر با منافع ملی است.

نخریدن خودروی داخلی مغایر با منافع ملی است

به گزارش ایرنا، محمدرضا نعمت زاده چهارشنبه شب با بیان اینکه صنعت کشور در رکود نیست، افزود: آنهایی که ضرورتی برای خرید خودرو ندارند دو ماه صبر کنند.

وی گفت: هدف ما تقویت وحمایت تولید داخلی است و راه اندازی مبارزه سازمان یافته برای نخردین کالای داخلی خیانت است.

نعمت زاده با اشاره به اینکه خودروسازان باید استاندارد ملی را رعایت کنند، افزود: من مسوول تولید نیستم و قیمت گذاری خودرو هم بر عهده شورای رقابت است.

وزیر صنعت گفت: شورای رقابت قصد افزایش قیمت خودرو را دارد اما ما موافقت نکرده ایم و می توانم بگویم خودرو ارزان نمی شود اما گران هم نمی شود.

وی به رشد9.8 درصدی در بخش معدن و3.7 درصدی تجارت در 5 ماهه اول امسال اشاره کرد و اظهار داشت: اگر مذاکرات به نتیجه نمی رسید نرخ ارز در کشور گرانتر می شد و مردم باید بدانند بهای فعلی ارز قیمت واقعی است و خوشحالیم که در حال حاضر به ثبات نرخ ارز و ثبات شاخص صنعتی رسیده ایم.

نعمت زاده در ادامه به 400 هزار میلیارد تومان طرح های نیمه کاره اشاره کرد و گفت : این طرح ها در زمینه نیروی آموزش و پرورش و حوزه هایی از این دست بوده که دولت باید درباره آن ها قدم های مثبتی بردارد.

وزیر صنعت افزود: در دولت آقای روحانی 7 طرح صنعتی کاملاً دولتی در بخش فولاد داشتیم که با مزایده 80 درصد آن ها را خصوصی شد و البته طر ح هایی هم بوده که صد در رصد خصوصی شده اند.

وی درباره جلوگیری از خام فروشی گفت: اگر خام فروشی داریم دلیل آن این است که مراحل بعدی بهره برداری هنوز راه اندازی نشده است و با راه اندازی خط تولید و بهره برداری از مواد خام تا آخر سال 95 می توانیم جلوگیری صد در صدی از خام فروشی داشته باشیم.

نعمت زاده تصریح کرد: در دولت یازدهم بیش از 8 هزار واحد تولیدی به بهره برداری رسیده که به واسطه آن 100 هزار اشتغال ایجاد شده است و در این بین بانک صنعت ومعدن سهم بسزایی در گشایش های اعتباری داشته است.

وزیر صنعت در مورد حوزه مبارزه با قاچاق هم گفت: جلوگیری از قاچاق با حرف پیش نمی رود به این خاطر مطالعاتی در زمینه چرایی قاچاق صورت دادیم و به این نتیجه رسیدیم که در بخش پوشاک طبق آمار بازار در سال گذشته سه میلیارد دلار قاچاق صورت گرفته که البته طبق آمار ما پنج میلیون دلار بیشتر نبوده است.

وی اظهار داشت: دستورالعمل هایی برای جلوگیری از خرید کالاهای قاچاق توسط صنوف تعیین شده که در صورت اجرا نشدن این دستورالعمل با متخلفان برخورد صورت می گیرد.

نعمت زاده درباره مطالبه 1200 میلیارد تومانی وزارت صنعت از محل یارانه تولید گفت: هنوز پولی از سمت دولت به ما پرداخت نشده است البته مختصری پرداخت شده که به صادرات اختصاص یافته و مابقی هم طبق قول هایی قرار است که پرداخت شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مردم حق دارند که از تاثیرات مذاکرات هسته ای بر صنایع کشور مطلع شوند و برای خرید خودرو تامل کنند.

وی اظهار داشت: دولت برای خروج از رکود اقداماتی همچون تحریک تقاضا در داخل و در صادرات را پیش گرفته است.

وی افزود: در حوزه تحرک تقاضای داخلی دولت اقدام به افزایش تسهیلات خرید خودرو ، مسکن وکالاهای بادوام مثل لوازم منزل کرده است ودر حوزه صادرات هم صنعت کشور متاثر از رکود جهانی است و جای نگرانی وجود ندارد .

وزیر صنعت از اعلام تصمیمات دولت برای تعیین تکلیف معوقات دولتی توسط بانک مرکزی خبر داد و گفت: بانکها از دیروز اقدام به ارائه تسهیلات خودرو کردند اما چند ماهی طول می کشد تا مردم آن را احساس کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
كمپین كجا بود؟ تو هشت سال ....تمام پس انداز ها ته كشید مردم دیگه پول ندارن
۰
۰
مدیر بی كفایت
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
منافع ملی نه منافع عده ای از مدیران ...
۰
۰
مرداب
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
بس كن دیگه حالا یه كاری كردی دیگه نمیخواد لاپوشونی كنی خودت برای خودت چاه كندی.منتظر بركناریت باش و به بدترین وجه ممكن كنارت میزنیم.واقعا متاسفم برای دولتمردان و آقای ... هیچی به این وزیرت نگفتی نه تذكری نه هیچی مجلسی ها هم واقعا كار های زیادی دارند.حالا اگر یك فرد عادی گفته بود فردا حكم اعدامش تو ملا عام اجرا می شد.
۰
۰
اراد
Germany
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
رئیس جمهور باید پاسخگوی مردم باشد كه همچین وزیری در كابینه داردومردم را مورد تمسخر قرارمی دهد
۰
۰
اشكان
Canada
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
مرد به جای اینكه بیاد عذر خواهی كنه حرفی بی اساسشو داره یه جور دیگه بیان میكنه! این آشغالایی كه میسازینو تو اروپا یا آمریكا به عنوان ضایعات هم نمیخرن ازتون. نفرین میلیونها آدم پشت سر شماهاست
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
پس قالب كردن خودرو با 2-3 برابر قیمت واقعی به ملت موافق با منافع ملی است!
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
لطفا از مبلغ خودرو كم كنید با بر نداشتن پول بابت حق شهرداری مالیات افزوده قیمت عادلانه میشود مثل كشورهای همسایه
۰
۰
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
آقای نعمت زاده شما اولاچه كاره اید كه برای مردم تعین تكلیف كنید كه چی بخرند وچی نخرندشما اگر خیلی هنرمندید بیائید صنعتی كه 36سال منابع ملی وجان و مال مردم رو به خطر انداخته واین همه خانواده بی سرپرست وداغ دیده روی دست ایرانی وایرانی جماعت گذاشته رودرست واصلاح كنید واگرهم نمی توانید بذارید مردم خودشان تصمیم به این كار بگیرند ثانیا شما كه اینقدر كاسه داغ تر از آش شدید چرا دوباره خطایی به این بزرگی رو انجام دادیدوبستن قرار دادهای جدید باخودروسازان جدید دیگر مثل فولوكس وغیره رو و راه اندازی خط جدیداین محصولات را به شركتهای خائن ایران خودرو وسایپا واگذاركردید كه دوباره انها بخواهند كارتل وتراست ایجاد كنند وروی كیفیت وقیمت خودروهای جدید دست ببرند وپیراهن تن مردم رو در بیاورند شما چرا اجازه ندادید تا خط تولید های جدیدی جدا ازاین دوشركت راه اندازی شود تاآنها خودشان باتوجه به نیاز سنجی وقدرت خرید وسلیقه وخواسته های مردم كالا تولید كرده وبه بازار عرضه بكنند تانوعی جو رقابت ایجاد شده واین قدر خودروسازان داخلی احساس امنیت نكنند و آشغال تحویل مردم ندهندوتا اینقد ر امثال آقای نعمت بخش گستاخانه به مردم ایران توهین نكنند كه وقتی خبرنگار ازاو می پرسد كه آقا نعمت بخش آیا شما هم خودرو پراید سوار میشوید پاسخ دهد جمع اش كنید بابا انتظار دارید من هم مثل شما خوردو سوار شم
۰
۰
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
دولتی كه به فكر اقشار ضیعف جامعه نیست دولت نیست چون تمام كسری بودجه هاشو از مردم تامین میكنه كدوم منافع ملی . منافعی كه فقط بدرد پولدارا میخوره همون نباشه بهتره روی قبض برق واب یه نگاه بندازین میبینین نوشته فلان مقدار بابت بودجه فلان
۰
۰
آبان
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
جام جم بهت دستور دادند نظرات مردم رو منتشر نكنی ؟؟؟ آقای ... شما هم نكنه سود میبری از صنعت خودرو یا شاید خیلی زورشون زیاد بود.
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها