jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۳۱۸۵۷   ۱۱ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۴

بازی شبانه روزی رایانه ای به مدت یک ماه و خودداری از استراحت و تغذیه کافی سبب مرگ یک نوجوان روسی شد.

بازی رایانه ای جان نوجوان را گرفت

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس روز چهارشنبه نوشت: یک نوجوان 17 ساله در جمهوری باشقیرستان که از یک ماه پیش به صورت تقریبا مداوم و بدون تغذیه و استراحت لازم به بازی رایانه ای مشغول شده بود، سه شنبه شب بیهوش شد و در مسیر انتقال به بیمارستان جان سپرد.

نوجوان جان باخته همچنین سال گذشته به دلیل مجموعا حدود 80 روز بازی رایانه ای، هشدارهای تهدید سلامتی روحی و جسمی را از خانواده و پزشکان دریافت کرده بود.

گزارش اعلام شده از این پرونده نشان می دهد که افراط در بازی های رایانه ای تمام نیرو و توان نوجوان باشقیرستانی را گرفته بود.

اعتیاد به اینترنت و رایانه افزون بر ایجاد عوارض شدید جسمی و روحی، احتمال بروز مرگ ناگهانی بویژه بین کودکان و نوجوانان را بر اثر کم تحرکی و بی توجهی به تغذیه و استراحت در پی دارد.

چندی پیش نیز رسانه ها خبر از مرگ یک شهروند چینی، یک جوان مالزیایی و همچنین مرد تایوانی به دلیل افراط در انجام بازی های رایانه ای خبر داده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر