jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۳۱۴۵۳ ۱۰ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۵

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امسال 20 رزمایش در نیروهای مسلح طبق برنامه انجام می‌شود، اظهار داشت: متأسفانه برخی برداشت‌ها می‌گویند مذاکره امنیت مردم را تأمین کرد. این نوع برداشت حق مردم و مؤلفه‌های اصلی قدرت نظام نیست.

دستاوردهای موشکی عامل بازدارنده بود نه مذاکرات

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در نشست خبری صبح امروز خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه دستاوردهای موشکی و شناوری عامل بازدارنده بود، تصریح کرد: قطعنامه و توافق شاید برخی قطعنامه‌های قبلی را لغو کند اما می‌دانیم قطعنامه‌ها هیچ گاه قدرت حمله به ایران را ایجاد نکرده است.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: مقامات آمریکایی به شدت از مواضع انقلابی و استقامت و مقاومت اسلامی نگران هستند.

فرمانده کل سپاه در ادامه گفت:‌ نگرانی بعد از توافق این است که کسانی فکر کنند دشمنی آمریکا با ما تمام شده یا کم شده است.

وی گفت: رزمایش ثارالله فردا و پس فردا و در تهران با حضور پنجاه هزار بسیجی و 250 گردان برای مقابله با تهدیدات امنیتی برگزار می‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تنها راه مقابله با دشمنی آمریکا، حفظ و توسعه اقتدار نظامی است، افزود: مولفه اصلی قدرت سلاح نیست بلکه دفاع مردمی است که در حال تقویت است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز قدرت بزرگ منطقه‌ای نظامی و دفاعی هستیم ادامه داد: سپاه برای مقابله با جنگ‌های نیابتی و مخالفان جبهه مقاومت با همه توان آمده است و برنامه دارد و علاوه بر حمایت‌های مستشاری و انتقال تجربیات هر نوع درخواستی هم از نظام داشته باشند و بتوانیم کوتاهی نمی‌‌کنیم.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: سپاه سال‌هاست بیشترین توان خود را برای توسعه دقت‌افزایی موشک‌های بالستیک زمین به زمین زیر 2 هزار کیلومتر گذاشته است.

وی گفت: هیچ گونه محدودیتی دراین حوزه که در قطعنامه هم مطرح شده قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: نگاه وابستگی به غرب و اروپا که کشورها را دچار مشکل کرده، این درس را به ما می‌دهد که متکی به اقتصاد بومی و مقاومتی باشیم.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس گفت: باید مراقبت کنیم جریانات سیاسی و احزابی که در سابقه خود با انقلاب و جهت گیری‌های آن مخالف بودند خودشان را در قالب احزاب و تشکل‌های جدید جا نزنند.

وی ادامه داد: دشمنان همواره برنامه های خاصی برای انتخابات دارند که عمدتا از طریق احزاب و جرسانات مختلف صورت میگیرد.

فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: بصیرت مردم بعد از فتنه بالا رفته، احساس نگرانی جدی نداریم ولی هوشیاریم.

جعفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس ادامه داد: دو روز پیش نمایشگاه توانمندی های جنگال و فضای مجازی و دفاع سایبری برپا کردیم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حمایت قاطع و همه جانبه و در حد امکان از مقاومت سوریه را وظیفه خود می‌دانیم، ادامه داد: این ساده اندیشی است که فکر کنیم انقلاب اسلامی از ظلم ستیزی دست برمی‌دارد. وقتی یکی از مسئولین اروپایی به ایران می‌آید و به کشورش برمی‌گردد می‌گوید ایران دارد در برخی مواضعش تجدید نظر می‌کند که متاسفانه بدلیل اظهار نظر برخی افراد در داخل است.

وی گفت: دشمنان قادر به تامین امنیت رژیم صهیونیستی نخواهند شد و روز به روز خطر آن بیشتر می‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امسال سپاه به صورت صددرصد جایگزین خارجی‌ها در فاز 15 و 16 پارس جنوبی شد، افزود: دولت فعلی در ابتدا ابهاماتی در همکاری با سپاه داشت اما الان کاملا اعتماد و اطمینان دارند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: حتی در شرایط تحریم کمک‌هایی که نیاز بوده به جبهه مقاومت صورت گرفته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرامون ادعای برخی رسانه‌ها و جریان‌ها در خصوص دخالت سپاه در انتخابات گفت: علت هشدارهای سپاه این است که سپاه شکل گرفته است تا از انقلاب اسلامی و از دستاوردهای آن طبق اصل 150 قانون اساسی حفاظت کند.

وی افزود: جنگ 8 ساله سپاه را به عرصه‌های نظامی کشاند در حالی که ابتدا قرار نبود سپاه نظامی باشد. بعداز جنگ به دلیل اینکه تهدیدات نظامی جدی شد سپاه لازم دید در این عرصه هم وارد شود اما نباید فراموش کنیم فلسفه وجودی سپاه حفظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی بیشتر با تهدیدات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مواجه می‌شود گفت: البته امنیت مردم و تمامیت ارضی نیز با حمله خارجی تهدید می‌شود اما امروز انقلاب اسلامی بیشتر با تهدیدات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مواجه است. در اینجا وظیفه ذاتی سپاه است که اگر تهدیدات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بخواهد به انقلاب اسلامی ضربه بزند یا آن را منحرف کند وارد شود.

وی تصریح کرد: اگر در این وضعیت سپاه نقش‌آفرینی نکند ماموریت خود را درست انجام نداده حال وقتی سپاه دراین عرصه ورود می‌کند و هشدارهایی می‌دهد و یا اقداماتی انجام می‌دهد، کسانی که می‌خواهند از مسیر سیاسی یا فرهنگی اقداماتی علیه انقلاب اسلامی انجام دهند، طبیعی است که عملیات روانی و جوسازی علیه سپاه را شروع می‌کنند و سپاه را متهم به این می‌کنند که دخالت‌های سیاسی که امام منع کرده بودند، سپاه وارد شده در حالی که آن فرمایش امام این است که سپاه از یک جناح خاص طرفداری نکند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز شاهدیم در جریان اصولگرای همراه انقلاب ده‌ها جریان حزبی وجود دارد که سپاه نمی‌تواند از هیچ یک از آنها حمایت کند.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: سپاه از انقلاب اسلامی، منویات مقام معظم رهبری و جهت‌گیری‌های کلی انقلاب اسلامی در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دفاع می‌کند و این دفاع سپاه دفاع از اصول و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه مخالفان سپاه با اتهام دخالت سپاه به دنبال فضاسازی هستند، گفت: اینان می‌خواهند سپاه را در حاشیه قرار دهند که البته سپاه هوشیارتر از این است که فریب اینها را بخورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر