jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۳۰۳۴۲ ۰۷ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۴:۴۵

134 خودرو لوکس در انبار سازمان اموال تملیکی است

آخرین وضعیت اموال فروش رفته امیرمنصور آریا

۱

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان این که این سازمان طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی دیگر نمی تواند خودروهای لوکس با حجم موتور 2500 سی سی را در مزایده به فروش برساند از آخرین وضعیت اموال فروش رفته امیرمنصور آریا خبر داد.

آخرین وضعیت اموال فروش رفته امیرمنصور آریا

به گزارش ایرنا، امین دلیری در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت که درمحل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: از 134 خودرو لوکس موجود در انبارها ارزش چند دستگاه از آنها به چهار میلیارد تومان نیز می رسد، اما ارزش میانگین آنها یک میلیارد تومان است.

وی اظهار داشت: این خودروها باید به کشورهای سازنده مرجوع شوند اما ما یک پیشنهاد برای مهندسی معکوس داریم به این ترتیب که این خودروها در جاهای دیگر مانند ارتش، نیروی انتظامی یا وزارت دفاع و یا به منظور خودرو تشریفات مورد استفاده قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تصریح کرد: برای آنکه جلو واردات این خودروها گرفته شود، لازم است تعرفه واردات این خودروها افزایش پیدا کند.

آخرین وضعیت اموال فروش رفته امیرمنصور آریا

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان آنکه، امیرمنصور آریا 40 رقم اموال غیرمنقول و 27.11 درصد سهم از کارخانه فولاد خوزستان در اختیار داشته است، ارزش 40 سند شناسایی شده از اموال غیرمنقول این امر طبق برآورد کارشناسی اولیه حدود دو هزار و 239 میلیارد ریال و ارزش سهم 27.11 درصدی وی از کارخانه فولاد خوزستان 5 هزار میلیارد ریال است که این میزان در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار دارد.

وی افزود: تا پایان سال گذشته 144 میلیارد ریال از اموال منصور آریا تعیین تکلیف شده و به فروش رسیده و تا پایان مرداد ماه امسال نیز 756 میلیارد ریال دیگر از اموال وی نیز به فروش رفته است.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، افزود: بقیه اموال غیرمنقول وی نیز تا پایان امسال تعیین تکلیف خواهد شد تا به حال 5 یا 6 بار به مزایده گذاشته ایم که از آن استقبال نشده است.

وی با تاکید بر آنکه کارخانه فولاد خوزستان جزء اولویت های این سازمان در مورد اموال آریا است، گفت: سعی می کنیم آن را هم به فروش برسانیم و با بانک ملی که بیشترین سهم را در این کارخانه داشته است، وارد مذاکراتی شده ایم.

دلیری درباره اموال بابک زنجانی گفت: هنوز از سوی دادستانی و ستاد مبارزه با فساد اقتصادی اموال جدیدی از وی به ما اعلام نشده اما تخمین زده می شود که این اموال حدود 5 هزار میلیارد ریال باشند که در آینده نزدیک در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می گیرد. هنوز حکم بابک زنجانی قطعی نشده است.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی درباره کل فروش اموال اعم از کالاهای انهدامی، اعاده ای، استردادی و یا سایر کالاها از طریق سازمان اموال تملیکی، اظهار داشت: به ترتیب در سال های 1390،1391 و 1392 میزان فروش این اموال برابر هزار و 32 میلیارد ریال، هزار و 840 میلیارد ریال و 3 هزار و 151 میلیارد ریال بوده که در سال 1392 کل فروش نسبت به سال پیش از آن 65.7 درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در سال 1393 نیز با فروش 3 هزار و 296 میلیارد ریال از این اموال رشدی بیش از 8 درصد بدست آمده و در 5 ماهه اول امسال نیز میزان فروش هزار و 207 میلیارد ریال بوده که 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شده است.

دلیری با اشاره به وجود 13 هزار پرونده راکد در سازمان اموال تملیکی در مورد آمار کالاهای قاچاق در این سازمان، افزود: به ترتیب در سال​های 1390، 1391، 1392 و 1393 به میزان 883 میلیارد، 992 میلیارد، هزار و 129 میلیارد و هزار و 465 میلیارد ریال کالاهای قاچاقی به این سازمان وارد شده است.

وی گفت: پیش بینی می شود با طرحی که برای کنترل قاچاق با وزارت اطلاعات، سازمان تعزیرات حکومتی، ستاد مبارزه با قاچاق، قوه قضاییه ونیروی انتظامی در تهران به عنوان استان پایلوت در دست اجراست، انگیزه برای قاچاق کاهش پیدا کند.

دلیری تصریح کرد: آمارهای غیررسمی از میزان کالاهای قاچاق در کشور نشان می دهد که 24 میلیارد دلار کالای قاچاقی در ایران وجود دارد که درصد کمی از آن کشف می شود.

این مقام مسوول درباره کالاهای انهدامی، افزود: در سالهای 1390،1391،1392، 1393 و همچنین در 5 ماهه نخست امسال به ترتیب هزار و 253 میلیارد، 203 میلیارد، 56 میلیارد، 180 میلیارد و 106 میلیارد ریال کالای انهدامی داشته ایم.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی همچنین درباره آمار کالاهای استردادی نیز گفت: در سالهای 1390،1391،1392 ،1393 و در 5 ماهه نخست امسال به ترتیب 57 میلیارد، 511 میلیارد، 5 میلیارد، 184 میلیارد و 202 میلیارد ریال کالای استردادی به سازمان وارد شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر