jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۲۹۶۰۲   ۰۴ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۰

فرمانده نیروی دریایی سپاه مطرح کرد:

ماجرای انهدام ناو آمریکایی و توقیف کشتی مرسک

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ما در آن ایام یک ناو یک میلیارد دلاری آمریکا را با 7 هزار تومان از بین بردیم و در جنگ با آمریکا 139 عملیات مقابله به مثل و 17 عملیات موشکی ضد آمریکا انجام دادیم و بخش اعظمی از مسئولین نمی دانند قدرت دریایی ما چقدر است.

ماجرای انهدام ناو آمریکایی و توقیف کشتی مرسک

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ دریادار علی فدوی در همایش خط سیاسی امام که در دانشگاه امام حسین برگزار شد اظهار داشت: من پس از عید به واحدها اعلام کردم که هر ناو آمریکایی برای تردد باید زبان فارسی بلد باشد.

وی با اشاره به مبانی انقلاب و ماهیت حق انقلاب اسلامی و ماهیت باطن استکبار عنوان داشت: آمریکایی‌ها از سال 65 مستقیما به صورت فیزیکی با انقلاب اسلامی وارد درگیری شدند و مبارزه انقلاب یک لحظه در دکترین استکبار تمام نشده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه ناوهای آمریکایی در تنگه هرمز در زمان عبور خود را به آب‌های دریای عمان می‌چسبانند و حرکت می‌کنند یادآور شد: ما همه اتفاقاتی که در دریا رخ می‌دهد را رصد می‌کنیم و از آن باخبریم.

وی گفت: امروز موضع ایران و آمریکا بر سر منافع نیست بلکه بر سر ایدئولوژی بوده و امروز ترکیه که هیچ مشکلی با آمریکا ندارد ارزش پولیَ‌اش به یک سوم رسیده و آمریکایی‌ها به دیده تحقیر به کشورهای شکست‌های خورده در جنگ جهانی دوم نگاه می‌کنند.

وی با اشاره به قدرت انقلاب اسلامی برای مقابله با مستکبرین و توطئه‌های آنها در این زمینه گفت: اگر بخواهیم در سال 94 یک عملیات مانند دوران دفاع مقدس انجام دهیم بسیار دقیقتر و با طراحی بهتر انجام می‌دهیم.

دریادار فدوی تصریح کرد: کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس بزرگترین مصرف کننده تسلیحات نظامی آمریکا بوده‌اند و هزار میلیارد دلار تسلیحات از غرب خریدند و این در حالی است که ایران از اول تا آخر جنگ نزدیک به 20 میلیارد دلار هزینه کرده است.

وی با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها در کمک به عراق در دوران جنگ تحمیلی اظهار داشت: صادرات نفت ما در زمستان سال 65 به زیر 100 هزار بشکه با قیمت 6 دلار رسید و در آن دوران نیروی دریایی سپاه با کمترین امکانات در مقابل دشمن ایستادگی کرد.

دریادار فدوی با اشاره به توقیف کشتی مرسک با ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح به سپاه و با دستور مقامات قضایی عنوان داشت: در این عملیات 4 شناور کلاس عاشورا کشتی آمریکایی را تا 2700 کانتینر را حمل می‌کرد را توقیف کردند که در آن ناو آمریکایی به کشتی مرسک گفت چرا به سواحل ایران می‌روید که خدمه کشتی مرسک در پاسخ اظهار داشت: سپاه کشتی ما را توقیف کرده و در این زمان سپاه پاسداران با ناوهای آمریکایی تماس گرفت و گفت موضوع قضایی است و شما دخالت نکنید.

وی یادآور شد: اساسنامه انقلاب اسلامی ارتباطی با دولت ندارد و در دوران انقلاب اسلامی هر دولتی مدتی حضور دارد و بعد می‌رود.

سردار فدوی اعلام کرد: ما قوانینی وضع کردیم که هر ناوی که میخواهد در خلیج فارس رفت و آمد کند، باید به زبان فارسی صحبت کند و از همین رو آمریکایی‌ها نیزکه فقط زبان زور بلدند، مجبور به تمکین شدند و امروز در هر ناو آمریکایی که در خلیج فارس حضور دارد، یک فرد فارسی زبانی هست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: آمریکایی‌ها چون قصد تبدیل شدن به قدرت نظامی اول جهان را دارند انواع ولخرجی‌ها را انجام می‌دهند، مثلا هزینه جاری یک ناو هواپیمابر آمریکایی بالغ بر 2 میلیارد و 300 میلیون دلار است و این بسیار بیشتر از پولی است که کل بنیه دفاعی کشور به عنوان بودجه دریافت می‌کند.

سردار فدوی خاطرنشان کرد: زمانی که آمریکایی‌ها از عبارت منافع امنیتی_ ملی استفاده می‌کنند، منظور مستقیم‌شان خلیج فارس است، چون تمام منافع امنیتی و ملی خود را در خلیج فارس می‌بینند و بارها اعلام کرده‌اند که برای بدست آوردن و حفظ خلیج فارس از همه قدرت‌های خود حتی قدرت هسته‌ای استفاده می‌کنند و این همان دکترین کارتر است. آمریکایی‌ها بارها اعلام کرده‌اند که اگر از اروپا عقب‌نشینی کنیم، مکان جایگزینی برای پدافند داریم، اما اگر در خلیج فارس عقب‌نشینی کنیم، قطعا مکانی برای پدافند نخواهیم داشت.

وی گفت: کشورهایی هستند که اگر خلیج فارس نباشد، به عصر حجر بر می‌گردند ، بیشتر کشورهای جنوب خلیج فارس همراه و هم‌پیمان با آمریکا هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر