جام جم ورزشی: کیمیای تکواندوی ایران، در یک نمایش خیره کننده، قهرمان المپیک لندن، دارنده مدال برنز المپیک پکن، قهرمان، نایب قهرمان و دارنده مدال برنز جهان را شکست داد و با شایستگی مدال طلای وزن 57- کیلوگرم زنان در مرحله اول مسابقات گرندپریکس را به نام خود ثبت کرد.
کد خبر: ۸۲۶۶۹۲
تکواندوی دنیا، مقهور هنرنمایی دختر ایرانی

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، در پایان آخرین روز از مرحله اول مسابقات گرندپریکس (G4) در سال 2015، کیمیا علیزاده، بانوی شایسته کشورمان یکبار دیگر با شکست تمامی نامداران تکواندوی جهان، افتخارآفرینی کرد و مدال ارزشمند طلای این مسابقات را در اولین سابقه حضورش در این میدان بزرگ بدست آورد.

کیمیای تکواندوی ایران، در این رقابت‌ها ابتدا به مصاف «یون وی هوانگ» از چین تایپه (نایب قهرمان جهان 2015) رفت و در پایان راند دوم حریفش را 12تایی کرد.

او در ادامه، «ریچل بوت» از انگلیس (دارنده مدال برنز جهان 2015) را 2 بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی در یک پیکار سخت به مصاف قهرمان جهان در سال 2015 رفت که در پایان این اعجوبه تکواندوی زنان ایران بود که توانست «جیوم لیم» کره‌ای را 22 بر 10 و با اختلاف 12 امتیاز از پیش رو بردارد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.

تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم کشورمان در ادامه رو در روی «مارتینا زوبسیک» از کرواسی (دارنده مدال برنز المپیک پکن 2008) قرار گرفت که در پایان 8 بر 4 برنده از شیاپ چانگ خارج شد و راهی مرحله فینال شد.

او در مرحله پایانی این رقابت‌ها یکبار دیگر مقابل «جید جونز» انگلیسی، دارنده مدال طلا المپیک لندن و بهترین تکواندوکار زنان در سال 2014 قرار گرفت که توانست در راند طلایی به برتری دست پیدا کند و با شایستگی بر سکوی قهرمانی بایسند.

علیزاده با کسب این مدال ارزشمند، 40 امتیاز را به سبد اندوخته‌هایش در رنکینگ المپیک اضافه کرد.

این اولین مدال بانوان در مسابقات گرندپریکس است.

تکواندوکاران کشورهای مصر و کرواسی مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.

تیم ملی تکواندوی زنان کشورمان با 3 هوگوپوش در این رقابت‌ها حضور داشت که شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده در روز اول این رقابت‌ها از کسب مدال بازماندند.

این دوره از مسابقات که با حضور 245 تکواندوکار در 4 وزن المپیکی زنان و مردان از روز جمعه (23 مردادماه) در شهر «مسکو» روسیه آغاز شده بود، امروز (یکشنبه) به پایان رسید.

مسابقات گرندپریکس G4 بود و دارندگان مدال طلا 40 امتیاز، دارندگان مدال نقره 24 امتیاز و دارندگان مدال برنز 14.4 امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست آوردند.

همچنین به نفرات اول تا سوم به ترتیب 5، 3 و یک هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا شد.

هدایت تیم ملی تکواندو زنان کشورمان برعهده مینو مداح بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها