jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۲۶۲۸۰ ۲۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۷

فازهای 15 و 16 میدان مشترک پارس جنوبی تا پایان شهریورماه به طور کامل و به صورت رسمی به بهره برداری خواهد رسید.

فازهای 15 و 16 پارس جنوبی شهریور افتتاح می شود

رضا فروزش مجری فازهای 15 و 16 پارس جنوبی، در یک نشست خبری اظهار داشت: فازهای 15 و 16 پارس جنوبی برای تولید روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین طراحی شده است، علاوه بر گاز شیرین، متان، پروپان، بوتان و گوگرد نیز از جمله محصولات تولیدی این فازها به شمار می روند.

به گزارش ایرنا،وی با بیان آنکه در اواخر سال 85 این فاز به پیمانکار واگذار شده است، افزود: در حال حاضر روزانه بیش از 36 میلیون مترمکعب گاز توسط پالایشگاه این فازها به شبکه سراسری تزریق می شود.
وی ادامه داد: پالایشگاه های این فازها علاوه بر گاز دو سکوی دریایی فازهای 15 و 16 از سکوی فازی 18 نیز گاز ترش دریافت می کند.

وی در خصوص میزان پیشرفت این پروژه نیز اظهار داشت: پیشرفت سکوی 15، 98 درصد و میزان پیشرفت سکوی فاز 16، 98.2 درصد است و به زودی فعالیت های تکمیلی مربوط به آنها به اتمام می رسد.

وی با بیان آنکه میزان پیشرفت پالایشگاه نیز به بیش از 97 درصد رسیده است، گفت: 4 واحد شیرین سازی این پالایشگاه در مدار قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر