jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۶۰۶۰   ۲۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: این استان به عنوان یکی از استان‌ها برای گسترش کشت پاییزه چغندر قند انتخاب شده است.

به گزارش ایلنا، عباس کشاورز با اشاره به این که کشت چغندرقند پاییزه استان از مهر آغاز می‌شود، افزود: وضع استان کرمانشاه بویژه غرب استان که گرمسیری‌ است، برای کشت پاییزه چغندرقند مساعد است.

وی گفت: مهم‌ترین پروژه توسعه منابع آب‌های مرزی که‌‌ همان سامانه گرمسیری است، مساحت زیادی از استان کرمانشاه را تحت آبیاری قرار خواهد داد که در الگوی کشت آینده از این مناطق برای کشت چغندر قند پاییزه استفاده خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، امسال در استان کرمانشاه ۵۰۰ تا ۷۰۰ هکتار چغندر قند پاییزه کشت خواهد شد.

علی اشرف منصوری با اشاره به این که در استان حدود ۱۱هزار و ۵۰۰ هکتار کشت بهاره چغندرقند وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به کاهش منابع آب‌های زیرزمینی و سطحی در مناطق سرد و معتدل استان بنا داریم مقداری از این سطح کشت چغندر قند را به مناطق گرمسیری و در فصل پاییز ببریم تا بتوانیم از ظرفیت نزولات جوی و منابع آب سطحی این مناطق بدرستی استفاده کنیم.

منصوری عنوان کرد: در کشور و به تبع آن در استان کرمانشاه با بحران آب مواجهیم و سیاست ما باید به سمت ترویج کشت محصولات پاییزه باشد تا بتوان بیشتر از نزولات جوی برای آبیاری این محصولات بهره‌برداری کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: کشاورزانی که تمایل به کشت پاییزه چغندر قند دارند، به مراکز خدمات جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه کنند تا راهنمایی‌ لازم به آنها داده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر