jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۵۴۸۷   ۲۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

بعضی از غذاها ترکیبی از چند ماده غذایی است که هر کدام از آن خود به‌تنهایی از اهمیت و شهرت زیادی برخوردار است. یکی از غذاهای شناخته‌شده یونانی که به هر گردشگر خارجی پیشنهاد می‌شود تا به محض ورود به یونان آن را نوش جان کند، «جایرو» است!

جایرو در واقع شکل دیگری از دونر کباب یا همان کباب ترکی است که از گوشت بریان شده روی یک سیخ عمودی، گوجه فرنگی و پیاز تهیه می‌شود. هر چند تهیه گوشت کبابی به این طریق، ریشه‌های باستانی در شرق مدیترانه و از دوران مسینی یونان دارد، اما شواهد موجود، به امپراتوری عثمانی هم اشاره می‌کند. از بخش اول غذا یعنی گوشت که بگذریم به قسمت مهم دیگر می‌رسیم؛ مواد غذایی مذکور در داخل نان پیتا قرار می‌گیرد. مصرف این نان که شکلی صاف و گرد و 20 سانتی‌متر قطر دارد در مدیترانه، خاورمیانه و شمال آفریقا رواج دارد.

به عقیده برخی از کارشناسان، این نان تاریخی هزارساله در خاورمیانه دارد و منشاء اصلی پیتزاست. به این ترتیب با ترکیب نان معروف پیتا و گوشت کبابی، جایرو یا همان غذای لذیذ یونانی‌ها تهیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها