وزیر نفت در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های بهره بردار نفت و گاز، امور بین‌الملل شرکت نفت و شرکت پایانه‌های نفتی دستور افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید و صادرات روزانه نفت ایران را صادر کرد.
کد خبر: ۸۲۴۹۰۲
تولید نفت ایران روزانه ۵۰۰ هزار بشکه‌ای افزایش می یابد

به گزارش مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت با صدور دستوراتی به مدیران عامل شرکت‌های بهره بردار نفت و گاز، مدیریت امور بین‌الملل شرکت نفت و شرکت پایانه‌های نفتی خواستار افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید و صادرات روزانه نفت ایران شده است.

بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به عنوان بزرگترین شرکت بهره بردار نفتی ایران با بیان اینکه هم اکنون تمام برنامه‌های لازم برای افزایش تولید نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز جنوب تدوین شده است، گفت: عملیات بازگشت به سقف پیش از تحریم در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت با اعلام اینکه مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت ایران، حدود ۸۳ درصد نفت و ۱۶ درصد گاز کشور را تامین می کند، اظهار داشت: با توجه به توافق انجام شده و لغو تحریم‌ها و همچنین فراهم شدن زمینه صادرات بیشتر نفت، آمادگی داریم در مدت ۳ روز توان تولید نفت خام را به میزان حداکثری که مورد نظر وزیر نفت است، افزایش دهیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها