jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۲۲۷۴۴ ۱۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۵

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خبر داد:

رتبه نخست کشف مواد مخدر توسط ایران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کسب رتبه نخست توسط جمهوری اسلامی ایران در کشف مواد مخدر جهان خبر داد و تاکید کرد: ۶۵ درصد مواد مخدر وارد شده به ایران از طریق مرز پاکستان است.

رتبه نخست کشف مواد مخدر توسط ایران

سردار ‌علی مؤیدی ظهر امروز در نشست خبری کارگاه تعالی رفتار کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا که در هتل گلستان مشهد برگزار شد، گفت: مجموعه پلیس مبارزه با مواد‌مخدر تمام تلاش خود را برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اعتیاد به انجام رسانده و نتیجه عملکرد آن نیز بازتاب‌های مناسبی در جامعه به همراه داشته است.

وی ضمن اظهار قدردانی از ارتباط مناسب رسانه‌ها با پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: این ارتباط مناسب می‌تواند کمک‌دهنده‌ پلیس برای امجام بهتر وظایف خود باشد.

رئیس پلیس مواد مخدر ناجا تلاش برای پیشگیری از ورود مواد مخدر به داخل خاک ایران را یکی از مأموریت‌های این نهاد عنوان کرد و افزود: برخورد جدی با خرده فروشان، تمرکز بر شرق کشور و پاکسازی محلات از معتادان از دیکر محورهای فعالیت این نهاد در راستای جلوگیری از پدیده اعتیاد در جامعه است.

به‌ گزارش تسنیم، سردار مویدی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 200 تن مواد مخدر کشف شده است، خاطرنشان کرد: 10 تن از این میزان متعلق به خراسان رضوی بوده است، خراسان رضوی به‌دلیل همجواری با کشور افغانستان بیش از سایر استان‌ها، مورد توجه پلیس قرار دارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: بخش زیادی از مواد مخدر سنتی وارد شده به کشور از طریق این مرزها بوده است.

سردار مویدی خاطرنشان کرد: همچنین در محموله‌های کشف شده میزان زیادی حشیش، هروئین، تریاک و دیگر مواردی از این دست بوده و درصد کمی شامل مواد مخدر صنعتی بوده است.

وی 65 درصد مواد مخدر وارد شده به ایران را از طریق مرز پاکستان عنوان کرد و افزود: 35 درصد باقی‌مانده از دیگر مرزهای مشترک به‌ویژه افغانستان وارد کشور می‌شوند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه خانواده‌ها باید دقت بیشتری روی فرزندان خود در زمینه ابتلاء به بیماری اعتیاد داشته باشند، تأکید کرد: متأسفانه سن ابتلاء به اعتیاد به‌شدت کاهش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر