jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۲۰۹۰۶ ۰۶ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۷

موگرینی در نشست مطبوعاتی مشترک:

از حمایت شخصی و سیاسی رهبر ایران تشکر می‌کنیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر امورخارجه کشورمان اظهار داشت: از تعهد ایران در فرایند توافق و همچنین از حمایت شخصی و سیاسی رهبر ایران و ریس جمهور ایران و از دکتر صالحی تشکر می‌کنم.

از حمایت شخصی و سیاسی رهبر ایران تشکر می‌کنیم

وی ادامه داد: وقت آن است که نشان دهیم به توافق دست یافتیم و آن را اجرایی کنیم چراکه پتانسیل این توافق بسیار گسترده است و می‌تواند فصل جدیدی برای ایران و مردمش ایجاد کند این سرمایه گذاری برای نسل جوان ایران است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: از طرف 28 کشور عضو اتحادیه با قدرت صحبت می‌کنم و آماده هستیم نه تنها این توافق را حمایت کنبم بلکه در اجرای آن ایفای نقش خواهیم کرد و براساس منافع مشترک عمل می‌کنیم تا وقتی تحریم ها رفع شوند و توافق را اجرا کنیم.

موگرینی افزود: سرمایه‌ گذاری‌های اروپابی به ایران خواهد آمد، ما به نوعی همسایه هم هستیم و می‌توانیم از این طریق فهم بهتری نسبت به منطقه داشته باشیم، ما می‌توانیم از سوریه و در مبارزه با تروریسم این مسیله را آعاز کنیم و باید در این راستا اعتمادسازی ها صورت گیرد، روابط بین الملل و منطقه ای بین ما و ایران بسیار مهم است، مجدد به خاطر عزم شما تشکر میکنم و این توافق هسته ای آعاز راه است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به این سوال که چشم انداز روابط ایران را چطور میبینید؟ گفت: لغو تحریم ها که با اجرا انجام خواهد شد فرصت هایی فراهم می‌کند برای سرمایه گزاران و ما می‌توانیم یک نگرش هماهنگ داشته باشیم و اجرای کامل توافق بهترین روش برای بازگشایی راه های سرمایه گذاری است، و من شخصا در این مسیر کار می‌کنم.

وزیر امورخارجه کشورمان نیز در نشست مطبوعاتی مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: خوشحالم که در این فصل جدید روابط مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران سفر کرده است.

وی ادامه داد: ما دارای روابط گسترده ای هستیم و با عبور از بحران از طریق توافق وارد مرحله جدیدی شویم.

وزیر امورخارجه کشورمان تصریح کرد: بحث‌های خوبی در مورد اجرای برنامه برجام و آینده روابط ایران و اتحادیه داشتیم همچنین اقدامات طرف ما و اتحادیه اروپا شروع شده است و تصمیم های اولیه اتحادیه با حمایت از برنامه جامع شکل گرفت.

ظریف افزود: امیدواریم به همین شکل شرایط برای لغو تحریم ها جنبه اجرایی به خود گیرد همچنین پیرامون موضوعات مورد علاقه صحبت شده در سال های پیش بحث ها پیرامون هسته ای بوده امروز تصمیم گرفتیم دور جدیدی از گفتگوها و سطح بالا را آغاز کنیم و در آینده نزدیک در سطح معاونین و وزرا این گفتگو ها از سر گرفته می‌شود.

وزیر امورخارجه کشورمان اضافه کرد: این موضوعات شامل انرژی حقوق بشر و سایر حوزه های همکاری است و اقدامات مشترک را دنبال می‌کنیم همچنین بحران های منطقه را نیز مدنظر داریم که تهدیدی برای کل جهان است، مشکل فرقه گرایی و تروریسم همزمان در کشورهای اتحادیه اروپا شکل گرفته و این نگرانی مشترک ماست.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر