jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۹۳۷۹   ۰۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۹

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد:

۵۱۵ میلیارد ریال خسارت به راه ‌ها در سیلاب اخیر

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، گفت: بارندگی های اخیر در ۱۶ استان کشور، ۵۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت به راه‌های بین‌شهری وارد کرد.

۵۱۵ میلیارد ریال خسارت به راه ‌ها در سیلاب اخیر

عبدالهاشم حسن‌نیا با بیان اینکه بارندگی های اخیر در ۱۶ استان کشور، ۵۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت به راه های بین شهری وارد کرد، گفت: پس از وقوع سیل و رانش، بلافاصله عوامل راهداری و سایر دستگاه‌های امدادی با به‌کارگیری تمامی تجهیزات و ماشین‌آلات خود، ضمن استقرار در مناطق حادثه‌دیده، اقدامات لازم درخصوص بازگشایی راه‌ها و کمک به آسیب‌دیدگان را در کمترین زمان ممکن انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر به رویه آسفالت برخی از راه‌ها و همچنین سازه پلها و تونل‌ها و ابنیه کشور خسارت زیادی وارد کرده است، افزود: میزان برآورد اولیه این خسارت در استان تهران ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: همچنین برآوردها نشان می‌دهد میزان خسارت وارده به راه‌ها و ابنیه استان البرز ۲۵ میلیارد ریال، استان کردستان ۲۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، استان سمنان ۱۰ میلیارد ریال و استان قزوین ۷ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه خسارات وارده در استان مازندران بیش از سایر استان‌ها بوده است، افزود: میزان خسارت وارده به جاده‌ها و تاسیسات مربوطه در استان مازندران ۳۴۵ میلیارد ریال برآورد شده است که در نخستین ساعات وقوع سیل، رانش و ریزش کوه سبب بسته شدن برخی محورهای ارتباطی این استان شده بود.

بارش باران‌های غیرمنتظره، وقوع سیل و وزش باد در روزهای اخیر در برخی استان‌های کشور که موجب تخریب برخی منازل، خسارت به خودروها، شکسته شدن درختان و آسیب به زمین‌های کشاورزی شد متاسفانه جان برخی از هموطنان و مسافران که در محورهای روستایی و در حاشیه رودخانه‌ها توقف داشتند را گرفت بنابراین وقوع سیل و بارش‌ها در محورهای هراز، فیروزکوه و چالوس که با بازگشت مسافران از مناطق شمالی کشور به مرکز و پایتخت همزمان شده و موجب بسته شدن راه‌ها برای یک مقطع زمان کوتاه شده بود با تلاش‌های صورت گرفته توسط راهداران، پاکسازی، ترمیم موقت انجام و رفت و آمد برقرار شده و هم‌اکنون تمامی محورهای ارتباطی و شریانی کشور باز و ترافیک در آنها جریان دارد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر