jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۸۳۸ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مامور قلابی با ارسال پیامک به شهروندان بندرعباسی به بهانه این که همراه خانواده‌اش در راه مانده آنها را فریب داده و کلاهبرداری می‌کند.

به گزارش جام‌جم، هفته گذشته مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان بندرعباس از فردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی در اظهاراتش گفت: چند روز پیش پیامکی دریافت کردم که در آن نوشته شده بود «من یک مامور انتظامی هستم. لطفا با من تماس بگیرید.» به گمان این که این پیامک از طرف یک مامور واقعی است، با آن شماره تماس گرفتم که مردی با معرفی خود به عنوان مامور انتظامی، مدعی شد همراه خانواده‌اش در حال بازگشت به بندرعباس بوده‌اند که خودرویشان دچار حادثه شده و برای تعمیر آن به پول نیاز دارد. او از من خواست مبلغی به حسابش واریز کنم تا بعدا آن را به من بازگرداند.

وی خاطرنشان کرد: با اعتماد به آن مرد، مبلغ 500 هزار تومان به حسابش واریز کردم. چند روز از این ماجرا سپری شد و زمانی که با شماره مورد نظرتماس گرفتم خاموش بود. به اداره پلیسی که آن مرد خودش را مامور آنجا معرفی کرده بود، رفتم که در پرس‌وجو از کارکنان آنجا متوجه شدم چنین فردی مامور پلیس نیست.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و شروع تحقیقات برای یافتن پلیس قلابی، شش نفر دیگر هم با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌هایی را از یک مامور قلابی به اتهام کلاهبرداری مطرح کردند. ماموران در بررسی این پرونده‌ها و تحقیق از شاکیان متوجه شدند آنها نیز مانند نخستین شاکی پرونده در دام همان پلیس قلابی گرفتار شده‌اند. با افزایش شکایت‌ها، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و ماموران متوجه شدند شماره تلفن‌هایی که متهم با آن با شاکیان در ارتباط بوده، اعتباری بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان در این باره به جام‌جم گفت: ماموران با بررسی حساب‌های بانکی اطلاع یافتند این حساب‌ها متعلق به یک متهم سابقه‌دار بوده که به اتهامی مشابه سال 90 درغرب کشور دستگیر شده و دو سالی را در زندان بوده است. او چندی پیش با پایان یافتن محکومیتش آزاد شده و جرایمش را از سر گرفته و این بار شهروندان بندرعباسی را فریب داده و به دام انداخته است.

سرهنگ سیدحسین اصلحی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیس برای دستگیری متهم فراری و رازگشایی از دیگر جرایم وی ادامه دارد.

وی به مردم هشدار داد در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دهند و به این گونه افراد اعتماد نکرده و پولی به حسابشان واریز نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر