jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۸۳۸ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مامور قلابی با ارسال پیامک به شهروندان بندرعباسی به بهانه این که همراه خانواده‌اش در راه مانده آنها را فریب داده و کلاهبرداری می‌کند.

به گزارش جام‌جم، هفته گذشته مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان بندرعباس از فردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی در اظهاراتش گفت: چند روز پیش پیامکی دریافت کردم که در آن نوشته شده بود «من یک مامور انتظامی هستم. لطفا با من تماس بگیرید.» به گمان این که این پیامک از طرف یک مامور واقعی است، با آن شماره تماس گرفتم که مردی با معرفی خود به عنوان مامور انتظامی، مدعی شد همراه خانواده‌اش در حال بازگشت به بندرعباس بوده‌اند که خودرویشان دچار حادثه شده و برای تعمیر آن به پول نیاز دارد. او از من خواست مبلغی به حسابش واریز کنم تا بعدا آن را به من بازگرداند.

وی خاطرنشان کرد: با اعتماد به آن مرد، مبلغ 500 هزار تومان به حسابش واریز کردم. چند روز از این ماجرا سپری شد و زمانی که با شماره مورد نظرتماس گرفتم خاموش بود. به اداره پلیسی که آن مرد خودش را مامور آنجا معرفی کرده بود، رفتم که در پرس‌وجو از کارکنان آنجا متوجه شدم چنین فردی مامور پلیس نیست.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و شروع تحقیقات برای یافتن پلیس قلابی، شش نفر دیگر هم با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌هایی را از یک مامور قلابی به اتهام کلاهبرداری مطرح کردند. ماموران در بررسی این پرونده‌ها و تحقیق از شاکیان متوجه شدند آنها نیز مانند نخستین شاکی پرونده در دام همان پلیس قلابی گرفتار شده‌اند. با افزایش شکایت‌ها، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و ماموران متوجه شدند شماره تلفن‌هایی که متهم با آن با شاکیان در ارتباط بوده، اعتباری بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان در این باره به جام‌جم گفت: ماموران با بررسی حساب‌های بانکی اطلاع یافتند این حساب‌ها متعلق به یک متهم سابقه‌دار بوده که به اتهامی مشابه سال 90 درغرب کشور دستگیر شده و دو سالی را در زندان بوده است. او چندی پیش با پایان یافتن محکومیتش آزاد شده و جرایمش را از سر گرفته و این بار شهروندان بندرعباسی را فریب داده و به دام انداخته است.

سرهنگ سیدحسین اصلحی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیس برای دستگیری متهم فراری و رازگشایی از دیگر جرایم وی ادامه دارد.

وی به مردم هشدار داد در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دهند و به این گونه افراد اعتماد نکرده و پولی به حسابشان واریز نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر