jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۸۵۲۹ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۷:۵۶

توفان روز یکشنبه تهران، پیش‌بینی شده بود و از این نظر یعنی هنگام وقوع توفان، تهران مثل قبل غافلگیر نشد، بلکه سیلی که بعد از توفان به راه افتاد باعث غافلگیری تهرانی‌ها شد، چون این حجم از بارش نزولات آسمانی پیش‌بینی نشده بود و همین مساله هم باعث طغیان رودخانه‌های حاشیه‌ای تهران شد.

مدیریت یکپارچه برای مقابله با بحران

بعد از شنیدن اخبار مبنی بر وقوع توفان و در پی آن سیل در منطقه امامزاده داوود ساعت یک و 30 دقیقه بامداد به سمت این مسیر حرکت کردم و تا ساعت 3 و 30 دقیقه هم آنجا بودم، هنوز از میزان تلفات آمار مشخصی به دست نیامده، اما محلی‌ها می‌گفتند سیل دست کم هشت متر ارتفاع داشت و به احتمال زیاد خانواده‌هایی که در مسیر رودخانه بودند قربانی این سیل شده‌اند.

تا جایی که من دیدم بعد از وقوع سیل هم، مسیر رودخانه بشدت گل‌آلود بود و آب با شدت و غرش زیادی جریان داشت. در جاده منتهی به امامزاده داوود کوه ریزش کرده و تعدادی خودرو زیرسنگ‌ها گرفتار شده بود. قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌های محلی حاشیه رودخانه هم آسیب دیده بود و بیشترشان زیر حجم زیادی از آب پنهان شده بود.

مشکل اینجاست که در بحث مدیریت بحران در تهران، یک سیستم یکپارچه وجود ندارد و همیشه از این موضوع ضربه می‌خوریم.

وقتی سیل کوچکی ما را به این روز می‌اندازد و این سطح از آشفتگی را در سطح شهر به وجود می‌آورد، زلزله و بلایای طبیعی دیگر با ما چه می‌کند؟ به همین دلیل است که معتقدم مدیریت بحران یکپارچه و هماهنگ در تهران نداریم و باید تا دیر نشده ستاد مدیریت بحران عملکرد مثبتی از خود نشان بدهد.

ابوالفضل قناعتی - عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
Germany
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰
می بینم كه نه تنها متاثر نیستید بلكه قصور خودتون رو حتی به روی خودتون نمیارید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر