jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۵۰۸ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امسال واردات دارو و تجهیزات پزشکی 20 درصد کاهش می‌یابد.

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با برنامه‌ها و هدفگذاری‌های صورت گرفته در سال‌ 94، می‌خواهیم تا یک پنجم از حجم فعلی واردات دارو و تجهیزات پزشکی کشور کم کنیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم با اشاره به تلاش‌های دولت یازدهم در راستای کاهش واردات و افزایش تولیدات داخلی، تصریح کرد: در همین راستا طی سال گذشته 350 میلیون دلار، واردات دارو در کشورمان کمتر شده است.

رستمیان در پاسخ به پرسشی در خصوص توانایی‌های ایران در تولید دارو عنوان کرد: در جلسه اخیر کمیسیون نیز بحث بر سر همین موضوع بود که جدای از این‌که ایران، ظرفیت‌های بسیار بالایی در تولید دارو دارد، هزینه تمام شده تولید دارو در داخل کشور پایین‌تر از قیمت واردات آن است.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تاکید بر کیفیت تولیدات دارویی داخل، خاطرنشان کرد: ایران این ظرفیت را دارد که نه تنها تا حد بسیار زیادی از حجم واردات دارویی بکاهد، بلکه به یکی از صادرکنندگان عمده تولیدات دارویی در منطقه مبدل شود.

رستمیان با اشاره به امکان ارزآوری بالای صادرات دارو و تجهیزات پزشکی، از تولید دارو و تجهیزات پزشکی به مثابه یک صنعت سودآور در دنیا یاد و اضافه کرد: امروزه کشوری مثل سوئیس از محل صادرات دارو به دیگر کشورها به اندازه درآمد ما از نفت، درآمد دارد.

نماینده مردم دامغان ادامه داد: برای تبدیل شدن از یک کشور واردکننده دارو به یک صادرکننده بزرگ تولیدات دارویی و پزشکی باید سالانه ضمن کاهش واردات بطور توامان میزان تولید دارو و صادرات آن را در کشور بالا ببریم و این روندی است که با کاهش واردات دارو و توجه به تولید داخل، در کشورمان آغاز شده و تلاش ما نیز بر این است که این مهم محقق شود.

این نماینده مجلس یادآور شد: باید روند کاهش واردات در این بخش را که طی دو سال اخیر عملیاتی شده، ادامه دهیم و همزمان درصدد افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی باشیم تا ضمن توجه جدی به بحث اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، کم کم از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر