jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۸۳۵۸ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۴۳

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در هر دقیقه، ۵ تن زباله توسط شهروندان تهرانی تولید می‌شود، گفت: تهران یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان و وضعیت تولید زباله در آن فاجعه است.

تهرانی ها هر دقیقه 5 تن زباله تولید می کنند!

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی با بیان اینکه در هر دقیقه، ۵ تن زباله توسط شهروندان تهرانی تولید می شود، گفت: در حال حاضر روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن زباله توسط شهرداری جمع آوری می شود که به نظرم این مهم از سوی شهروندان نیاز به تأمل دارد.

وی با اشاره به اینکه حل این معضل نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه است و شهرداری به تنهایی توان رفع این مشکل را ندارد، افزود: مهم تر از مشارکت دستگاه‌های مربوطه، آگاه سازی شهروندان و ایجاد حس مشارکت در آن ها است؛ چرا که ما در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی بر اساس اخلاق و رفتار شهروندی هستیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با یادآوری اینکه ۱۰ درصد از عوارض مربوط به پسماند صرف فرهنگ‌سازی این حوزه می شود، تاکید کرد: آموزش و آگاه سازی شهروندان در این زمینه بسیار مهم است به صورتی که تفکیک زباله تر و خشک از مبدا می تواند بسیاری از مشکلات این حوزه را کاهش دهد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر