jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۸۳۵۸ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۴۳

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در هر دقیقه، ۵ تن زباله توسط شهروندان تهرانی تولید می‌شود، گفت: تهران یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان و وضعیت تولید زباله در آن فاجعه است.

تهرانی ها هر دقیقه 5 تن زباله تولید می کنند!

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی با بیان اینکه در هر دقیقه، ۵ تن زباله توسط شهروندان تهرانی تولید می شود، گفت: در حال حاضر روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن زباله توسط شهرداری جمع آوری می شود که به نظرم این مهم از سوی شهروندان نیاز به تأمل دارد.

وی با اشاره به اینکه حل این معضل نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه است و شهرداری به تنهایی توان رفع این مشکل را ندارد، افزود: مهم تر از مشارکت دستگاه‌های مربوطه، آگاه سازی شهروندان و ایجاد حس مشارکت در آن ها است؛ چرا که ما در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی بر اساس اخلاق و رفتار شهروندی هستیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با یادآوری اینکه ۱۰ درصد از عوارض مربوط به پسماند صرف فرهنگ‌سازی این حوزه می شود، تاکید کرد: آموزش و آگاه سازی شهروندان در این زمینه بسیار مهم است به صورتی که تفکیک زباله تر و خشک از مبدا می تواند بسیاری از مشکلات این حوزه را کاهش دهد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر