jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۸۳۳۷ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۴۳

سه بیمار نیازمند پیوند عضو با رضایت خانواده بیمار مرگ مغزی سید مهرداد میرآبادی در اصفهان به اهدای اعضای وی، فرصتی دوباره برای زندگی یافتند.

جوان 23 ساله به سه نفر زندگی دوباره بخشید

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز دوشنبه اعلام کرد: سید مهرداد میرآبادی 23 ساله بر اثر تصادف در مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی بستری و دچار مرگ مغزی شده بود.

این بیمار مرگ مغزی پس از دریافت رضایت از خانواده اش به مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) انتقال یافت و بعد از انجام مراحل مربوط به تایید مرگ مغزی تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت.

یک کلیه وی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) و کلیه دوم نامبرده در مرکز آموزشی درمانی نور و حضرت علی اصغر(ع) اصفهان به دو بیمار پیوند و کبد این جوان نیز برای پیوند به بیمارستان نمازی شیراز ارسال شد.

از فروردین امسال تاکنون 18 مورد اهدا عضو از افراد مرگ مغزی در اصفهان صورت گرفته است.

پارسال 36 نفر در استان اصفهان برای اهدا عضو تحت عمل برداشت اعضا قرار گرفتند.

به گفته پزشکان، اعضا قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه ها و برخی از بافت های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب است. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر