jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۸۵۸ ۲۷ تير ۱۳۹۴  |  ۰۹:۲۱

بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند

جنایت خونین داعش در شب عید فطر عراق

انفجار خودروی بمب گذاری شده در بازاری در منطقه خان بنی سعد واقع در شمال شرقی پایتخت عراق به کشته شدن دست کم ۱۰۰ نفر از جمله چندین زن و کودک انجامید.

جنایت خونین داعش در شب عید فطر عراق

انفجاری تروریستی با استفاده از یک خودروی بمب گذاری شده در شمال شرق بغداد یکی از خونین ترین حوادث از این دست را از زمان قدرت گرفتن داعش در این کشور رقم زد.

در این انفجار که در بازاری در منطقه خان بی سعد رخ داد دست کم ۱۰۰ نفر کشته شدند که در میان آنها چندین زن و کودک دیده می شود.

این انفجار خونین که در جریان آمادگی مردم برای برگزاری جشن عید فطر در یک بازار شلوغ در ۳۰ کیلومتری شمال شرق بغداد رخ داد چندین ساختمان را ویران و دهها خودرو را نیز منهدم کرد. یک مقام پلیس بغداد با اعلام این مطلب از صحنه های دلخراش این انفجار ابراز تاسف کرد.

در همین حال گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای مسئولیت این جنایت را که بیش از ۱۰۰ مجروح نیز داشته، به عهده گرفت. تروریست های داعش طی هفته های اخیر چندین عملیات تروریستی را در بغداد به اجرا گذاشته اند.

طبق این گزارش وقوع این انفجار خونین که به کشته شدن چندین کودک نیز انجامیده خشم مردم را برانگیخته به گونه ای که شماری از آنها در محکوم کردن این جنایت دست به اعتراض زده اند.

گفتنی است؛ آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان عراق روز شنبه را در این کشور عید فطر اعلام کرده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر