jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۷۴۵۷ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۴

وزیر نیرو از توافق با کارخانجات و کشاورزان برای کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف خبر داد و گفت: براساس این توافق کشاورزان در چهار ساعت میانی روز برق مصرف نخواهند کرد و به‌ازای آن در 20 ساعت شبانه‌روز برق مجانی خواهد بود.

وزیر نیرو: برق مجانی 20 ساعته برای کشاورزان

به گزارش ایرنا، حمید چیت‌چیان دیروز در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در سال‌جاری به منظور کاهش مصرف برق تعاملی با کشاورزان و کارخانجات صورت گرفت که مصرف برق را در ساعات پیک (اوج مصرف) کاهش دهند.

وی یادآور شد: قراردادی با کشاورزان منعقد شده که در چهار ساعت میانی روز برق مصرف نکنند و در عوض در 20 ساعت بقیه شبانه‌روز برق برای آنها مجانی باشد.

وی ادامه داد: فصل گرما اوج مصرف برق و آب است به‌گونه‌ای ‌که در شنبه گذشته مصرف برق از 50 هزار و 200 مگاوات عبور کرد که این عدد 2000 مگاوات بیش از زمان مشابه در سال گذشته بود.

وی ادامه داد: کشور اوج مصرف را با موفقیت پشت‌سر گذاشت، اما در مورد بیشتر شدن مصرف برق اطمینان نداریم و اگر هوا گرم‌تر شود مصرف برق بالاتر هم می‌رود.

چیت‌چیان از مردم خواست در این روزهای گرم سال در مصرف آب و برق مراعات و مصارف غیرضروری را حذف کنند؛ بویژه از ساعت 12 تا 16 حتی اگر می‌توانند به مقدار یک لامپ غیرضرور مصرف خود را کاهش داده و صنعت برق را کمک کنند.

وزیر نیرو در مورد شرایط آبی کشور نیز گفت: در کشور شرایط سختی داریم، اما تلاش می‌کنیم که به هیچ وجه جیره‌بندی اعمال نشود، چنانچه تاکنون نیز جیره‌بندی در کشور اعمال نشده است.

چیت‌چیان خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان امسال 65 درصد کاهش بارندگی نسبت به سال‌های قبل داشتیم و در بوشهر و خوزستان نیز میزان بارندگی 45 درصد کاهش یافت و علاوه بر آن در استان گلستان نیز با کاهش بارندگی روبه‌رو بودیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر