jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۱۷۳۹۸ ۲۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۲

جام جم نوا: گروه موسیقی اسلوونیایی «لایباخ» به‌عنوان اولین گروه موسیقی خارجی، برای اجرا در کره شمالی از دولت این کشور مجوز گرفت.

برگزاری اولین کنسرت خارجی در کره شمالی+عکس

این گروه موسیقی جنجالی قرار است دو اجرا در ماه اوت سال 2015 در شهر «پیونگ‌یانگ» پایتخت کره شمالی و در مقابل دوهزار نفر تماشاچی داشته باشد که شامل اجرای برگزیده‌ای از قطعات آن‌ها در طول 35 سال گذشته است.
به گزارش بی‌بی‌سی، گروه «لایباخ» به‌دلیل پوشش نظامی خود در هنگام اجرای کنسرت بارها مورد انتقاد قرار گرفته، اما طرفداران این گروه موسیقی معتقدند که نوع پوشش آن‌ها انتقادی بر ایدئولوژی تمامیت‌خواهی است.
«مورتن تراویک» که برگزاری این کنسرت را در کره شمالی برعهده دارد و به سبب برگزاری رویدادهای گوناگون فرهنگی متفاوت مورد اعتماد مقامات کره شمالی است، اعتقاد دارد که در غرب، کره شمالی را به‌عنوان بسته‌ترین کشور دنیا می‌شناسند، اما واقعیت این است که آن‌ها تمایل زیادی به ایجاد رابطه با دنیای بیرون دارند.
وی ادامه داد: کره شمالی و همچنین گروه موسیقی «لایباخ» با اتهامات فاشیستی روبه‌رو هستند، اما حقیقت این است که این‌ها سوءبرداشت است.
گروه موسیقی لایباخ 19 و 20 اوت سال جاری میلادی همزمان با هفتادمین سالگرد استقبال شبه‌جزیره کره از استعمار ژاپن، در شهر پیونگ‌یانگ اجرا خواهند داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر