jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۷۱۴۲ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۲۰:۱۴

وزیر راه و شهرسازی گفت: رفع تحریم‌ها به معنای ورود کشور به عرصه جهانی است و بعد از توافق هسته‌ای باید در بخش مسکن از اقدامات هیجانی پرهیز شود.

پرهیز از اقدامات هیجانی در بخش مسکن بعد از توافق هسته ای

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عباس آخوندی امروز در حاشیه نخستین جلسه ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف احیا و بهسازی شهری ایران در جمع خبرنگاران درباره وضع وزارت راه و شهرسازی بعد از مذاکرات هسته‌ای توضیح داد: در حوزه هوایی و سفر به فرانسه که برای نوسازی ناوگان هوایی، ریلی، دریایی و حمل و نقل جاده‌ای و شهری برگزار شد، باید بگویم از هر گونه سرمایه‌گذاری رقابتی حمایت می‌کنیم.

وی با بیان این‌که برخی صنایع از جمله صنعت هوایی ذاتا بین‌المللی و جهانی هستند و این مذاکرات بر آنها اثرگذار است، افزود: در برخی حوزه‌ها مانند مسکن مشکلات محلی‌تر است، بنابر این در وزارت راه و شهرسازی تلاش می‌کنیم تا واسطه‌ها را که در این سال‌ها برای ما مشکلاتی ایجاد کرده بود در دوره پساتحریم حذف کنیم. ضمن این‌که در بخش مسکن باید از اقدامات هیجانی پرهیز شود.

آخوندی با تاکید بر این‌که نباید درخصوص رفع تحریم‌ها به مردم اطلاعات اشتباه داده شود، اظهار کرد: رفع تحریم‌ها به معنای ورود کشور به عرصه جهانی است و قرار نیست در جیب هر فرد پول گذاشته شود.

وزیر راه و شهرسازی درخصوص تغییر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفت: رئیس این سازمان باید با تصویب هیات دولت تعیین شود و من نیز بنا دارم در هفته‌های آینده یکی دو نفر را معرفی کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر