jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۸۳۷ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سه مرد مسلح با انگیزه دستبرد به یک لباس فروشی، وارد مرکز تجاری درمنطقه ویلنوو لا گارن در شمال غرب شهر پاریس شده و 18 نفر را به گروگان گرفتند. در عملیات چهار ساعته پلیس همه گروگان‌های زن نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری ها، ساعت 6 و 30 دقیقه بامداد دیروز سه مرد مسلح به زور وارد فروشگاه لباس فروشی پرایمارک در مرکز تجاری کوارتز در شمال غرب شهر پاریس شدند و 18 نفر را را به گروگان گرفته و خواستند هر چه اموال قیمتی همراه دارند به آنها تحویل دهند همچنین از مدیر فروشگاه خواستند هرچه پول در صندوق دارد را روی پیشخوان بگذارد در غیر این صورت گروگان‌ها را یکی پس از دیگری خواهند کشت.

یکی کارمندان فروشگاه زمانی که روی زمین به همراه دیگر گروگان‌ها دراز کشیده بود از این فرصت آمده استفاده کرد و با گوشی تلفن همراهش پیامکی برای یکی ازدوستانش ارسال کرد و ماجرای گروگانگیری را خبر داد و از او خواست برای آزادی‌شان از پلیس کمک بخواهد.

این شهروند فرانسوی که با خواندن پیامک کمک‌خواهی دوستش شوکه شده بود، با پلیس منطقه ویلنوولا گارن تماس گرفت و درخواست کمک کرد. ماموران با اطلاع ازموضوع در قالب چند گروه عملیاتی به فروشگاه مورد‌نظر اعزام شدند. آنها اطراف فروشگاه و مرکز تجاری که گروگانگیری در آنجا رخ داده بود را زیر نظر گرفتند. با گذشت چهار ساعت از وقوع این حادثه ماموران در حالی که اطراف محل گروگانگیری را محاصره کرده بودند توانستند گروگانگیران را وادار کنند که 18 گروگان زن را آزاد کنند.

بررسی‌های پلیس نشان می‌داد اکثر گروگان‌ها تبعه کشور ایرلند هستند. گفته می‌شود یکی از افراد مسلح از کارکنان فروشگاه بود. گروگانگیران موفق به فرار از فروشگاه شده و تجسس پلیس برای دستگیری آنها در سطح شهر ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر