jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۸۱۶۶۰۴ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

شاید دختران و پسرانی را دیده باشید که در سنین نوجوانی و اول جوانی تارهای سفید مو در میان گیسوانشان خودنمایی می‌کند. این مساله برای هیچ کس خوشایند نیست، زیرا موی سفید نماد پیری است و قرار نیست از دوران جوانی همدم فرد شود.

با این حال، این مساله قابل جلوگیری است و اگر شما به نکاتی که در اینجا توصیه می‌کنیم توجه داشته باشید، اسیر موهای سفید زودهنگام نخواهید شد:

از گرما بپرهیزید: گرمای شدید باعث ضعیف شدن پیاز مو می‌شود و مو مسیر سفیدشدن را پیش می‌گیرد. اگر در معرض آفتاب مستقیم قرار دارید، حتما کلاه بر سر بگذارید و از گرمای شدید دوری کنید. ماسک‌های خنک‌‌کننده مو بر موهایتان قرار دهید تا دوباره پیاز مویتان قوی شود و موهایی خوب پیدا کنید.

ویتامین B12 بخورید: این ویتامین روند سفیدی مو را به تاخیر می‌اندازد. جگر، گوشت، تخم‌مرغ، ماهی، ماهیچه، شیر، پنیر و مخمر حاوی درصد بالایی ویتامین B12 است.

چرب کنید: معمولا نوجوانان علاقه چندانی به این کار ندارند، اما این یکی از بهترین روش‌ها برای رهایی از موهای سفید است. موهایتان را با روغن زیتون یا روغن بادام ماساژ دهید و بگذارید حداقل به مدت یک ساعت روی سرتان باقی بماند.

حنا: هفته‌ای یک بار حنا بر سر بگذارید تا روند سفیدشدن موهایتان به تاخیر بیفتد. حنا موهای سفیدی را هم که الان دارید پنهان می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر