jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۶۳۲۳ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۹

کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا

آزادکاران جوان ایران سوم شدند

تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب چهار مدال طلا به مقام سوم رقابت های قهرمانی آسیا در میانمار رسید.

آزادکاران جوان ایران سوم شدند

به گزارش جام جم آنلاین از فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی فرنگی و آزاد جوانان قهرمانی آسیا طی روزهای 18 تا 21 تیرماه در شهر «نایپیداو» کشور میانمار برگزار شد.

در پایان رقابت های کشتی آزاد که در روزهای 20 و 21 تیرماه انجام شد تیم ایران با چهار مدال طلای پیمان بیابانی، رضا مظفری، مجتبی گلیج و امین طاهری در وزن های 60، 74، 84 و 120 کیلوگرم و کسب 54 امتیاز به مقام سوم رسید و تیم های هند و قزاقستان به ترتیب با کسب 68 و 64 امتیاز به ترتیب اول و دوم شدند.

نتایج کشتی گیران آزادکار کشورمان در روز دوم و پایانی این رقابت ها به شرح زیراست:

در وزن 60 کیلوگرم پیمان بیابانی در دور اول کشتی گیر ژاپنی را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد و در دور دوم نیز با نتیجه 7 بر صفر از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

بیابانی در این مرحله با شکست 8 بر 2 حریف چینی به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر 3 از سد کشتی گیر کشور قزاقستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 74 کیلوگرم رضا مظفری در دورهای اول و دوم مقابل کشتی گیران ترکمنستان و چین با نتایج 11 و 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله با نتیجه 11 بر یک از سد کشتی گیر هندی گذشت به راهی دیدار فینال شد. مظفری در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر 4 کشتی گیری از کشور قرقیزستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 84 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 12 بر یک مقابل کشتی گیری از کشور هند به برتری دست یافت.

وی در دور دوم حریفی از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد و با شکست 10 بر صفر حریف چینی در دور سوم به دیدار فینال راه یافت. گلیج در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر قزاقستانی را مغلوب کرد و قهرمان شد.

در وزن 96 کیلوگرم معین محمودی در دور اول مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد اما با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت.

وی در این گروه با شکست 9 بر 4 کشتی گیر ازبکستانی به دیدار رده بندی رسید. محمودی در این دیدار مقابل حریف هندی شکست خورد و به مقام پنجم بسنده کرد.

در وزن 55 کیلوگرم محمد نامجو مطلق در دور اول مقابل حریف قزاق با ضربه فنی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 66 کیلوگرم نیز نیما اشقاقی در دور اول مقابل کشتی گیر ژاپنی با ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این ژاپنی در ادامه مسابقات، اشقاقی حذف شد.

در روز نخست این رقابت ها و در وزن 120 کیلوگرم امین طاهری صاحب مدال طلا شد و علیرضا گودرزی به عنوان پنجم رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر