jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۶۲۶۳ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۱:۵۶

در شرایطی که همچنان اخبار ضد و نقیضی از مذاکرات ایران با 6 قدرت جهانی به گوش می رسد و ماجرا هنوز به مرحله پایانی نرسیده، اخبار تازه ای از اتاق بازرگانی تهران به گوش می رسد.

بازرگانان تهرانی دوباره به آمریکا می روند

در حالی حدود 3 ماه پیش زنان کار آفرین ایرانی از سوی اتاق تهران به همراه برخی از هنرمندان برای دیدار با بازرگانان امریکایی به سانفرانسیسکو رفتند، اکنون نیز اخبار تازه ای از مراودات تازه تجار ایرانی با امریکایی به گوش می رسد.

در این خصوص یکی از اعضای با نفوذ اتاق تهران در دور هشتم از زمزمه حضور دوباره و جدی اعضای این اتاق در امریکا و دیدار با تجار و فعالان اقتصادی این کشور خبر داده است. این عضو اتاق بازرگانی تهران اضافه کرده است برنامه ریزی های تجار تهرانی برای حضور در امریکا در شرایط امضای توافق میان ایران و 5+1 خواهد بود؛ حال آن که در شرایط بهبود حوزه سیاست خارجی، این سفرها ادامه دار نیز خواهد بود.

این فعال اقتصادی در حالی از سفر قریب الوقوع تجار تهرانی به امریکا خبر داده که چندی پیش بانوان کارآفرین ایرانی با برنامه ریزی موسسه آموزش جهانی (ورلد لرنینگ) به آمریکا رفتند.

اینک اما در حالی زمزمه سفر هیات تجاری ایرانی به امریکا به گوش می رسد که مذاکرات ایران با قدرت های جهانی در لحظات پایانی خود به سر می برد و به نظر می رسد پس از این، شرایط تجارت ایران با کشورهای غربی نیز تعیین تکلیف شود.

به گفته منابع مطلع از اتاق تهران، در شرایط تحقق توافق ایران با 6 قدرت جهانی، سفر بازرگانان ایرانی با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد؛ حال آن که ترتیب حضور اتاق تهرانی ها برای مذاکرات تجاری در آینده نزدیک داده شده است.

در آخر اما این که به نظر می رسد بازرگانان تهرانی با فرض تحقق توافق میان ایران و کشورهای طرف مذاکره، پیش دستی کرده اند و مقدمات سفر هیات تجاری تهرانی به امریکا را فراهم آورده اند. (مهام)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
قاسم
United States
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۱
خیلی خوب می شود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر