jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۶۲۶۰ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۱:۵۲

«شیر عرب» فرمانده ارشد جنبش ملی اسلامی به رهبری ژنرال «عبدالرشید دوستم » معاون اول رییس جمهوری افغانستان در شمال این کشور ترور شد.

«شیر عرب» در افغانستان ترور شد

خبرگزاری جمهور افغانستان روز یکشنبه اعلام کرد که شیر عرب که در اصل نیز عرب تبار و یکی از فرماندهان مشهور جنبش ملی اسلامی بود، شب گذشته از سوی افراد مسلح ناشناس ترور شد.

براساس این گزارش، شیر عرب در منطقه «سید آباد» شهر مزار شریف توسط فردی که بر ترک موتور سوار بود، کشته شد. مهاجمان مسلح بلافاصله پس از شلیک به این فرمانده جنبش ملی اسلامی، موفق به فرار از منطقه شدند.

شیر عرب در سال 1377 در شمال افغانستان زمانی که گروه طالبان به استان بلخ حمله کرد متهم به تبانی با طالبان و باعث سقوط شهر مزار شریف شد. در آن واقعه هزاران نفر از شهروندان مزار شریف کشته شدند.

وی یکی از قدرتمندترین فرماندهان تحت امر ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون فعلی رییس جمهوری دولت وحدت ملی افغانستان و رهبر جنبش ملی اسلامی در زمان جنگ های داخلی این کشور بود.

تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این ترور را بر عهده نگرفته است و مقامات دولتی و ژنرال دوستم نیز در این رابطه اظهار نظری نکرده اند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر