jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۱۲۲ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

این طور که پیداست بنیاد ملی نخبگان دست به کار شده تا تسهیلات جدیدی را برای اعضایش به وجود بیاورد.

این را معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان به مهرگفته است؛ دکتر غلامعلی منتظر در تشریح این خبر گفته: «بنیاد وام خرید مسکن را به زمانی که فرد دانش‌آموخته شده و ازدواج می‌کند، منتقل کرد که در این زمان وی می‌تواند صد میلیون تومان وام مسکن دریافت کند، در حالی که در دوره‌های گذشته به دانشجو وام خرید مسکن ارائه می‌شد که این مساله برای دانشجو گرفتاری ایجاد می‌کرد و نمی‌توانست قسط سنگین آن را پرداخت کند. این مشکل، فرد را از مسیر علم‌آموزی منحرف می‌کرد، از این‌رو بنیاد نحوه اعطای این تسهیلات را تغییر داد و در مرحله دانش‌آموختگی قرار داد.»

منتظر از دیگر تسهیلات ویژه دانش‌آموخته برتر به جذب در دانشگاه و مراکز علمی اشاره کرده و گفته است: «اگر دانش‌آموخته برتر در دانشگاهی جذب شود، بنیاد ملی نخبگان ۲۰ میلیون تومان به خود دانش‌آموخته برتر و ۲۰ میلیون تومان اعتبار به دانشگاهی که وی را جذب کرده، اختصاص می‌دهد. همچنین اگر فرد بخواهد شرکت دانش بنیانی تاسیس کند، تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام در اختیار وی قرار داده می‌شود.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر