jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۱۶۱   ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۱  |  ۱۶:۰۶

مطالعه نشان داده است نوزاد مادرانی که در دوران بارداری از داروهای صرع استفاده می کنند در معرض خطر ابتلا به اختلالهای یادگیری و نقصهای مادرزادی هستند مصرف این داروها از سوی مادر خطر ابتلای نوزاد به بیماری های مادرزادی همچون

و رشد غیر طبیعی اعضای تناسلی را افزایش می دهد مطالعات دیگر نشان می دهد که این داروها همچنین در ایجاد مشکلات گفتاری ، تاخیر در راه رفتن و نشستن و مشکلات یادگیری تاثیرگذار هستند. متخصصان ، زنانی را که داروی صرع مصرف می کنند و درصدد بارداری هستند و یا باردارند را بشدت از قطع داروی خود منع می کنند، توقف در معالجه برای مادر و نوزاد خطرناک است . یکی از رایج ترین دلایل مرگ مادران مبتلا به صرع در بریتانیا، قطع مصرف داروست ، در عوض از آنها خواسته می شود که تحت نظر پزشک قرار بگیرند و درمان بیماری صرع خود را پیگیری کنند محققان بر این عقیده هستند که تلاش برای تولید داروهای بی خطر یک نیاز جدی است بیماری صرع با حملات پی در پی همراه است سه چهارم افراد مبتلا به صرع در بریتانیا این حملات را با مصرف دارو کنترل می کنند مصرف دارویی بنام کابامازفین این خطرات را افزایش می دهد، بویژه اگر در دوران بارداری بیش از یک نوبت در روز داروی ضد تشنج استفاده شود این مطالعه ، اهمیت شیوع فزاینده مشکلاتی در دوران کودکی که ناشی از صرع مادران و معالجه آنهاست ، نشان می دهد که متخصصان نیاز به انجام مشاوره و کمک به مادران صرعی را گوشزد می کنند آنها اظهار کردند که اهمیت تحقیق بیشتر برعوامل مساعد، تولید داروهای بی خطر، مشاوره مناسب و کنترل بیماری مطالعه نشده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.