jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۵۹۰۷ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۰

رئیس سازمان حج و زیارت از ابلاغ دستورالعمل صدور روادید حجاج اعزامی سال جاری به دفاتر حج سراسر کشور خبر داد و گفت: کار اجرایی صدور روادید حجاج از هفته دوم شوال آغاز خواهد شد.

روادید حجاج از هفته دوم شوال صادر می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی از ابلاغ دستورالعمل صدور روادید حجاج اعزامی سال جاری به دفاتر حج سراسر کشور خبر داد و گفت: کار اجرایی صدور روادید حجاج از هفته دوم شوال آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه صدور روادید تمتع در کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد انجام می گیرد، ادامه داد: ظرفیت تمام کاروان های حج در سراسر کشور تکمیل شده و امیدواریم بر اساس برنامه‌ریزی‌ها صدور روادید زائران حج در هفته دوم شوال صورت گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، اعزام حجاج امسال از اول شهریور ماه آغاز خواهد شد و آخرین گروه حجاج، چهارم محرم - 26 مهر ماه - به کشور باز می‌گردند.

وی با بیان اینکه ایران جزء نخستین کشورهایی است که ویزای حجاج آن به صورت الکترونیکی صادر می شود، افزود: ویزاهای الکترونیکی بصورت بارکد دار صادر شده و از امنیت و دقت بیشتری در مقایسه با قبل برخوردار است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امسال، بیش از 64 هزار نفر از هموطنان در قالب زائر، خدمه، پزشک و نیروهای ستادی به حج اعزام خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر