jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۷۲۶ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یک هیات عالی‌رتبه تجاری - سیاسی به ریاست زیگمار گابریل، قائم‌مقام صدر اعظم آلمان که همزمان وزیر اقتصاد و انرژی این کشور نیز هست، هفته آینده به ایران می‌آیند.

آلمان شریک نخست ایران در بخش پایین‌دستی، تجهیزات، پتروشیمی، پالایشگاه و ساخت توربین است و زیمنس، لورگی، لینده شرکت‌های طرف قرارداد ایران در پارس جنوبی هستند.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت در گفت‌وگو با شانا با بیان این که هیات ٦٠ نفره آلمانی به دعوت بیژن زنگنه، وزیر نفت برای گسترش روابط سیاسی و تجاری وارد تهران می‌شوند، افزود: این هیات عالی رتبه قرار است در تهران درباره نحوه همکاری‌های اقتصادی و سیاسی با همتایان خود دیدار و گفت‌وگو کنند.

امیرحسین زمانی‌نیا با تائید حضور شرکت‌های بزرگ آلمان همچون لینده و زیمنس در این هیات تجاری درباره دیدارهای این هیات اقتصادی - سیاسی در تهران گفت: این هیات تجاری قرار است علاوه بر دیدار با وزیر نفت با محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی، حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو و همچنین اعضای اتاق بازرگانی درباره چگونگی همکاری‌ها بعد از لغو تحریم‌ها گفت‌وگو کنند.

وی افزود: قائم‌مقام صدراعظم آلمان همچنین قرار است دیدار و گفت‌وگویی با دکتر حسن روحانی، ریاست جمهوری داشته باشند.

سفر هیات آلمانی به تهران همزمان با مذاکرات در جریان ایران و 1+5 در وین می‌تواند نقطه احتمالی شروع همکاری ایران و اتحادیه اروپا پس از برداشته شدن تحریم باشد. با توجه به نقش و قدرت ایران در منطقه و افزایش این قدرت پس از لغو تحریم‌ها قطعا گسترش این روابط به نفع طرفین خواهد بود؛ ضمن این که وجود منابع غنی نفت و گاز ایران و جذابیت آن، برای سرمایه‌گذاران آلمانی غیرقابل چشم‌پوشی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر