jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۶۴۸ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سی‌ونهمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو در مرکز کنفرانس‌های بین‌المللی شهر بُن آلمان با ثبت 24 اثر در فهرست میراث جهانی و معرفی استانبول به‌عنوان میزبان دوره آتی این اجلاس در سال 2016 به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، پس از پایان سی‌ونهمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو در شهر بُن آلمان، مسئولان برگزاری این رویداد فرهنگی استانبول را به‌عنوان میزبان دوره آتی اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو از 10 تا 20 جولای 2016 معرفی کردند. امسال در مجموع 24 اثر فرهنگی و طبیعی به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت و سه محوطه شامل ویرانه‌های باستانی «هترا» در عراق، شهر تاریخی «صنعا» و شهر محصور «شیبام» در یمن وارد فهرست میراث در خطر یونسکو شد.

محوطه «لاس کاتیوس» در کشور کلمبیا که سال 2009 وارد فهرست میراث در خطر یونسکو شده بود امسال از این فهرست خارج شد. سی‌ونهمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو با ثبت محوطه باستانی شوش و منظر فرهنگی میمند در فهرست میراث جهانی یونسکو همراه بود تا تعداد آثار جهانی ایران در مجموع به 19 برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر