jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۵۵۶۰ ۱۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۶

در حالی که شرکت توزیع برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده «هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده یا نوبتی در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ قرار ندارد» اما گزارش های مردمی از قطعی های پراکنده و گاه مستمر در برخی مناطق تهران حکایت دارد.

علت قطعی‌های برق در تهران مشخص شد

سید محمد هاشمی، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در این زمینه اظهار داشت: «مصرف برق که افزایش می‌یابد کابل‌های برق نمی‌توانند بار انرژی را انتقال دهند و وقتی بار انرژی از ظرفیت کابل بالاتر می‌رود این انتقال نمی‌تواند صورت گیرد و در نتیجه به طور اتوماتیک کابل سوخته و خاموشی رخ می‌دهد.»

از اینرو، کابل های برق تهران توان انتقال برق مصرفی در ساعات پیک را ندارند. از آنجایی که در اغلب قریب به اتفاق بروز قطعی های موردی در پایتخت، بدون تعویض کابل های منطقه، برق مجددا وصل شده است و از طرفی طبق گزارش های مردمی، در پیگیری مشترکان از سامانه 121 بدون حضور مأموران در محل، قطعی ها برطرف می شود می توان نتیجه گرفت که مسئولان توزیع برق در هر نقطه ای که هشدار بروز خاموشی ببیند، پیش از سوختن کابل اقدام به قطع برق در بخشی از ان منطقه می کنند و پس از گذر از ساعت پیک مصرف مجددا برق را وصل می کنند تا در اوج مصرف به کابل های فرسوده برق پایتخت فشار وارد نشود.

دلیل این مسئله که چرا کابل های برق در تهران توان پشتیبانی از بار مصرف برق را ندارند؛ را می توان در فرسوده بوده شبکه برق جستجو کرد. سید محمد هاشمی سال گذشته در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها در این خصوص گفته بود که نیمی از شبکه توزیع تهران بالای 25 سال قدمت دارد. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر