نوانما جاجم نوانما کد خبر: ۸۱۵۴۵۲   ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۰

جام جم نوا: گوینده نامدار رادیو که سابقه بازی در سریال‌های تلویزیونی را هم در کارنامه خود دارد) با بازخوانی آثار قدیمیِ کمتر خوانده شده، اولین تجربه خوانندگی خود را با گروه «نوشه» به سرپرستی «نیوشا بریمانی» (نوازنده کمانچه) نیمه اول مردادماه امسال در سالن فرهنگسرای نیاوران از سر خواهد گذراند.

گوینده معروف ترانه های قدیمی را می خواند/عکس

نیوشا بریمانی که سال پیش آلبوم بی‌کلام «نیوش» را با همکاری نوازندگان نامی موسیقی از ایران، هلند و ارمنستان تولید و روانه بازار کرده بود، مردادماه امسال قرار است کنسرتی را با همکاری «نیما رئیسی» -بازیگر و گوینده- برگزار کند.

بریمانی در این باره گفت: «در این کنسرت قرار است 16 قطعه اجرا شود که بخش اعظم آن به اجرای قطعات قدیمی کمتر شنیده شده اختصاص دارد؛ مثل قطعات «عاشق شدم»، «سلطان قلب‌ها» و... از استاد انوشیروان روحانی که با اجازه ایشان آنها را اجرا می‌کنیم و «باز آمدی»، «خوش آمدی» و دیگر قطعاتی از استاد همایون خرم که پیش از این هم اجرا شده‌اند. اما سه، چهار قطعه از کارهای آقای روحانی چیزی حدود 25 سال است که بازخوانی نشده‌اند و احتمالاً دو یا سه قطعه از کارهای آلبوم «نیوش» هم جزو رپرتوآر برنامه خواهد بود که فعلاً اجرای قطعه «از شش جهت» اثر پدرام درخشانی قطعی شده است.»
این نوازنده کمانچه که پیش از این سابقه همکاری با چهره‌های تلویزیونی را داشته، درباره علت همکاری با «نیما رئیسی» در این پروژه گفت: «پیش از این قرار بود پروژه «نوشه» با حضور بانوان اجرا شود و یک بازیگر خانم را هم به عنوان خواننده برای آن در نظر گرفته بودیم که نتوانستیم با یکدیگر به نتیجه برسیم. به همین دلیل اواسط کار تصمیم گرفتیم آن را به صورت مختلط و با همراهی آقایان روی صحنه ببریم. درباره همکاری با آقای رئیسی هم باید بگویم باب آشنایی ما از طریق آقای «نیکان» صورت گرفت و طی جلسه‌ای تصمیم گرفتیم در این پروژه با یکدیگر همکاری کنیم. پیش از این یک تجربه هم در برنامه «رادیو هفت» با کوروش تهامی داشتم و می‌خواستم که دوباره با ایشان همکاری کنم، اما وقتی نیما رئیسی به من معرفی شد، آنقدر از لحاظ کاری و اخلاقی با یکدیگر هماهنگ بودیم که تصمیم گرفتیم با هم این پروژه را جلو ببریم.»
نیما رئیسی که بیشتر به عنوان گوینده شناخته شده و از طرفی سابقه بازی در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی مثل سریال «میوه ممنوعه» (به کارگردانی حسن فتحی)، سریال «داستان یک شهر» (به کارگردانی اصغر فرهادی)، سریال «پروانه» (به کارگردانی جلیل سامان) و... را در کارنامه خود دارد، قرار است اولین تجربه خوانندگی خود را در سبک پاپ ایرانی داشته باشد. بریمانی درباره این اتفاق می‌گوید: «با اینکه تحصیلات آقای رئیسی موسیقی نبوده، تقریباً 16 سال است که می‌خواند و گوش بسیار قوی هم دارد. باید بگویم که من از این همکاری رضایت دارم و خوشبختانه کار هم خوب پیش رفته است. ایشان، هم چهره دوست‌داشتنی هستند و هم صدای بسیار زیبایی در گویندگی دارند. علاوه بر آن از مردم هم فیدبک‌های خوبی گرفته‌ام و امیدوارم اتفاق خوبی بیفتد.» (موسیقی ما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: