jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۲۹۷۵ ۰۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۶

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است بخش زیادی از درآمد حاصل از حذف یارانه افراد ثروتمند، در حوزه اشتغال و مسکن مددجویان هزینه شود.

اختصاص بخشی از یارانه ثروتمندان به نیازمندان

علی ربیعی در مراسم افطاری که شب گذشته در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد، گفت: بهزیستی نهادی است که باید اجتماع محور باشد اما متاسفانه در گذشته بهزیستی دولتی بوده است .

وی همچنین گفت: تصمیم داریم بخش زیادی از یارانه‌های افراد ثروتمند که حذف می‌شود در اختیار خانواده‌های نیازمند در جهت ایجاد اشتغال، مسکن، حمایت های غذایی و مبارزه با فقر قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هم اکنون به خیر جمعی و توسعه آن در ابعاد مختلف بیش از گذشته نیازمند هستیم، گفت: در این مسیر باید به سرمایه اجتماعی و مسئولیت اجتماعی توجه شود و بهزیستی محل مناسبی برای خیر جمعی و سرمایه اجتماعی است.

ربیعی با اشاره به اینکه شعار بهزیستی در دوره جدید خانه‌محوری و بردن خدمات به منازل است، گفت: قصد داریم بهزیستی دولت محور را به بهزیستی جامعه محور تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هزار میلیارد تومان از سوی دولت و ۷۰۰ میلیارد تومان توسط مردم به سازمان بهزیستی کمک شد، گفت: باید با افزایش مشارکت‌های مردمی بتوانیم از ظرفیت فعلی جهت کمک بهتر به مددجویان و نیازمندان استفاده کنیم.

ربیعی در مورد افزایش آسیب‌های اجتماعی و زنانه شدن فقر نیز تاکید کرد: در حال حاضر نسبت طلاق به ازدواج در کشور افزایش یافته است و اعتیاد به سمت صنعتی‌شدن و استفاده از داروهای جدید پیش رفته است.

به گفته وی، از ظرفیت خیرین و نیکوکاران جهت درمان و حمایت از معتادان می توان استفاده کرد و دولت نیز قصد دارد بخشی از خیر جمعی را در مراکز ترک اعتیاد و ساماندهی و درمان افراد معتاد صرف کند.

وی افزود: همچنین در مورد ساخت مسکن و ایجاد اشتغال جامعه هدف بهزیستی نیز از کمک خیرین استفاده خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مفهوم مشارکت تنها به پول دادن خلاصه نمی‌شود و به همین جهت قصد داریم با راه‌اندازی سایتی شرایطی را فراهم کنیم که خیرین بر نحوه هزینه‌ها نظارت داشته باشند.

ربیعی در مورد ترخیص کودکان از مراکز بهزیستی نیز گفت: سال گذشته ۳ هزار نفر از فرزندان تحت پوشش از مراکز این سازمان خارج شدند و برنامه ریزی های لازم برای ادامه حمایت پس از ترخیص این کودکان انجام شده است. ( مهر )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
بنده اگر میلیاردر هم باشم تا ریال آخر یارانم رو میخوام
۰
۰
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
آیا زوج معلم ها هم جزو ثروتمندان است كه شما یارانه شان را قطع كردیدما كه راضی نیستیم
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
الكیییییی میگه
۰
۰

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر