jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۲۸۴۴   ۰۹ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۲۷

حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی به جمع مذاکره کنندگان هسته ای در وین می پیوندند.

حسین فریدون و علی اکبر صالحی به وین می روند

صالحی و فریدون امروز سه شنبه محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان را که براساس یک برنامه از پیش تعیین شده روز دوشنبه به تهران بازگشته بود، در سفر به وین همراهی خواهند کرد.

صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری در مذاکرات قبلی نیز حضور داشتند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه عصر یکشنبه مذاکرات دو جانبه و فشرده ای با وزیر خارجه آمریکا، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، وزیر امور خارجه آلمان ، وزیر خارجه فرانسه و معاون وزیر خارجه چین داشت.

دیدارهای ظریف با جان کری، فدریکا موگرینی، فرانک والتر اشتاین مایر و لی بای دونگ ، فابیوس پس از رایزنی اش با فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس انجام شد.

ناظران آگاه در وین بر این باورند که امکان دستیابی به یک توافق هسته ای، در صورت انعطاف و توقف زیاده خواهی های غرب وجود دارد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر