jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۲۷۱۰   ۰۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۱۷

خلافکاری که پس از آزاد شدن از زندان با تشکیل گروه جدید دست به سرقت خودرو در مناطق مختلف تهران زد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

سرقت 80 خودرو پس از آزادی از زندان + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی اقدامات پلیسی در خصوص کنترل مجرمین سابقه دار، کارآگاهان اداره دوم مبارزه با سرقت خودرو پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت خودرو بنام «روح الله . ر» (44 ساله)، پس از آزادی از زندان مجددا اقدامات مجرمانه خود را از سر گرفته و با جمع آوری تعدادی از مجرمین سابقه دار در کنار یکدیگر اقدام به تشکیل گروه جدیدی در زمینه سرقت انواع خودروهای سواری از شهر تهران و فروش آنها به شیوه سند نمره کرده است.

دستگیری سرکرده گروه سارقان

با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص آغاز اقدامات مجرمانه «روح الله . ر»، کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق این شخص، به مخفیگاه وی در شمال کشور مراجعه و در تحقیقات از محل سکونت وی اطلاع پیدا کردند که وی همزمان با تشکیل گروه سارقان جدید اقدام به جابجایی مخفیگاه خود کرده است.

با انجام اقدامات پلیسی، نهایتا آخرین مخفیگاه سرکرده گروه سارقان در شهرستان اسلامشهر شناسایی، «روح الله» دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش قولنامه های متعدد خرید خودروهای تصادفی و دیگر شواهد و دلایل مبنی بر خرید و فروش خودروهای مسروقه کشف شد.

اعتراف به تشکیل گروه سارقان

در شرایطی که «روح الله . ر» در تحقیقات اولیه منکر هرگونه تشکیل گروه جدید سارقین خودرو شده بود اما با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده از مخفیگاه وی و همچنین شواهد و مستندات جمع بندی شده در طول اقدامات پلیسی، مجبور به بیان حقیقت شده و ضمن معرفی همدستان خود اعلام کرد که با شناسایی خودروهای تصادفی اقدام به خرید خودروهای دارای تصادف شدید و با خسارت بالا به قیمت نازل کرده سپس خودروهای مشابه را در تهران سرقت و خودروهای مسروقه را به سوله ای در شمال کشور منتقل و پس از تغییر ارکان خودروها، آنها را به شیوه سند نمده به فروش می رساندند.

دستگیری سارق گروه

در ادامه تحقیقات، دومین عضو گروه بنام «پیمان» (متولد 1357) - از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت انواع خودرو - در شمال کشور دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی آلات و ادوات ویژه سرقت و همچنین انواع ECU های مسروقه کشف و توقیف شد.

«پیمان . الف» پس از انتقال به اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، صراحتا به بیش از 80 فقره سرقت انواع خودروهای پژو 405، زانتیا، پارس و... از شهر تهران و فروش آنها به شیوه سند نمره (تغییر اصالت خودروهای مسروقه و فروش آنها با استفاده از اسناد و مدارک خودروهای تصادفی) با همدستی روح الله اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر کشف بیش از 80 دستگاه از انواع خودروهای سرقت شده توسط متهمین، گفت: با هماهنگی های بعمل آمده با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، افراد و محل های فروش خودروهای مسروقه در سطح کشور شناسایی، کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی طی چندین نویت نیابت قضایی به شهرها و استان های مختلف کشور اعزام، نسبت به شناسایی و توقیف بخودروهای مسروقه اقدام و تمامی خودروهای کشف شده جهت استرداد به مالباختگان به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.


سردار عباسعلی محمدیان با اشاره به دستگیری تعداد دیگری در این پرونده، افزود: در ادامه رسیدگی به این پرونده، چند نفر از خریداران خودروهای تصادفی و سندنمره کار و همچنین خریداران خودروهای مسروقه که از سرقتی بودن آنها اطلاع داشتند شناسایی، طی چندین عملیات دستگیر و به اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و تحقیقات از متهمین جهت شناسایی سایر سرقت های احتمالی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بازاری
Netherlands
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
كلكسیون خودرو راه انداخته ...
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
اخه عزیز من چرا ازاد می كنید؟ روی چه حسابی؟ دستاش رو قطع كنید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها