jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۲۶۶۱   ۰۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۸

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد اشتغال مجدد برای 14 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال گذشته خبر داد و حداقل و حداکثر پرداخت بیمه بیکاری را شش تا 50 ماه ذکر کرد.

14 هزار بیکار دوباره به کار برگشتند

کریم یاوری اظهار کرد: اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار وظیفه حمایت اجتماعی و پرداخت مقرری بیمه بیکاری به افرادی را برعهده دارد که برخلاف میل خود بیکار شده‌اند.

وی با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری 178 هزار نفر از بیکاران، مقرری بیمه بیکاری دریافت کرده‌اند،‌ افزود: بر اساس فرمول‌های تخصصی، این افراد حداقل شش ماه و حداکثر 50 ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

یاوری ابراز امیدواری کرد: با به نتیجه رسیدن اصلاح قانون بیمه بیکاری، حمایت بیشتری از جامعه کارگری و کارگرانی که برخلاف میل باطنی خود بیکارشده‌اند صورت گیرد و زمینه اشتغال مجدد آنها فراهم شود.

وی در پایان با تاکید بر لزوم حمایت از پایداری مشاغل گفت: در خصوص بنگاههای اقتصادی مشکل دار تلاش کرده‌ایم ضمن رسیدگی به این واحدها، آسیب شناسی لازم نیز در دستور کار قرار گیرد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها