jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۲۶۶۱   ۰۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۸

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد اشتغال مجدد برای 14 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال گذشته خبر داد و حداقل و حداکثر پرداخت بیمه بیکاری را شش تا 50 ماه ذکر کرد.

14 هزار بیکار دوباره به کار برگشتند

کریم یاوری اظهار کرد: اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار وظیفه حمایت اجتماعی و پرداخت مقرری بیمه بیکاری به افرادی را برعهده دارد که برخلاف میل خود بیکار شده‌اند.

وی با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری 178 هزار نفر از بیکاران، مقرری بیمه بیکاری دریافت کرده‌اند،‌ افزود: بر اساس فرمول‌های تخصصی، این افراد حداقل شش ماه و حداکثر 50 ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

یاوری ابراز امیدواری کرد: با به نتیجه رسیدن اصلاح قانون بیمه بیکاری، حمایت بیشتری از جامعه کارگری و کارگرانی که برخلاف میل باطنی خود بیکارشده‌اند صورت گیرد و زمینه اشتغال مجدد آنها فراهم شود.

وی در پایان با تاکید بر لزوم حمایت از پایداری مشاغل گفت: در خصوص بنگاههای اقتصادی مشکل دار تلاش کرده‌ایم ضمن رسیدگی به این واحدها، آسیب شناسی لازم نیز در دستور کار قرار گیرد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر